Назад

День матері

Щороку у другу неділю травня в Україні відзначається День матері.

Щороку у другу неділю травня в Україні відзначається День матері. Офіційно свято було започатковано Указом президента країни від 10 травня 1999 року.

Свято було започатковано ще в 1908 році в Філадельфії, коли молода американка Анна Джервіс виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

І не намарно - з 1910 року День Матері як офіційне свято було визнаше у штаті Вірджинія.

Слово "мати", "мамо", "матуся" завжди асоціюється у нас з любов'ю, добротою, ласкою. Мати - найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас безумовною, щирою любов'ю.

Краса і щастая материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.