fbpx
placeholder

Громадська організація «Спілка жінок Херсонщини» створена у 2015 році для того, щоб об’єднати громадян навколо діяльності, побудованій на принципах свободи, справедливості, рівності, толерантності та гуманізму. Спілка здійснює свою діяльність заради миру, дітей та України.

Головні цілі організації:

  • об’єднати зусилля жінок і громад та узгодження їхніх дій для розбудови громадянського суспільства, розвитку демократичної правової та соціально орієнтованої держави;
  • підтримка ініціатив, спрямованих на підвищення ролі і статусу жінок в усіх сферах на принципах гендерної рівності , демократії  та миротворення.
  • дотримання прав і інтересів дітей та молоді Херсонщини, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Спілка працює у таких напрямках:

  • Підтримка та розвиток прямих контактів з фондами, донорськими організаціями, інститутами та некомерційними установами задля підтримки соціальних проектів області;
  • Налагодження співпраці з місцевою владою та органами місцевого самоврядування;
  • Організація просвітницьких кампаній та проектів з просування української мови як державної;
  • Забезпечення громадського контролю з проведення деінституалізації в області;
  • Участь у розробці й поширенні соціальної реклами.

Впродовж свого існування Спілка жінок Херсоншини впроваджувала такі проекти та програми:

Програма соціального наставництва «Крок за кроком | Step by step» – підвищення рівня соціальної адаптованості вихованців шкіл-інтернатів і дитячих будинків Херсонської області, профілактика емоційного вигорання педпрацівників закладів. Завдяки проекту було сформовано компетентності та основи здорового способу життя 112 вихованців та випускників двох інтернатних закладів Херсонщини.

Програма корпоративного наставництва – формування компетенцій випускників закладів інституційного догляду та виховання, та осіб з числа вихованців прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу в питаннях соціальної інтеграції, мотивування до усвідомленого та відповідального вибору професії, профорієнтації, успішного самостійного життя (33 дитини).

Соціальний проект “Відкриті серця” – забезпечення соціалізації та соціальної реабілітації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей з сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах; надання підтримки жінкам у визначенні власного потенціалу та відповідального ставлення до свого життя. Завдяки проекту масовими заходами соціалізації дітей-вихованців інституційних закладів охоплено 15 000 дітей з усієї області.

Проект «Я – тобі» – мотивація та підтримка мешканок Соціального Центру матері і дитини в розкритті власного потенціалу, подолання складних життєвих ситуацій тощо. 

Проекти фінансувалися за рахунок добровільних пожертв підприємців на Статутну діяльність організації, та завдяки залученню понад 60 партнерів організації з числа представників  соціально свідомого бізнесу області. Левову частку потреб покривали й волонтери. Волонтерський рух Спілки жінок Херсонщини обєднав близько 150 херсонок, які завжди готові надати допомогу.