fbpx
placeholder
До списку членів мережі

ХОБФ «Соціальна служба допомоги»

Харківський обласний благодійний фонд “Соціальна служба допомоги”, працює в Україні у сфері соціальних послуг ще з 1996 року, мета якого – надання благодійної допомоги та підтримки малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення м. Харкова та Харківської області. Для своєї роботи фондом було обрано три напрямки благодійної діяльності: діти, люди похилого віку та вимушені переселенці із зони АТО.

Сьогодні всі проекти, які реалізуються фондом, націлені на покращення якості життя соціально незахищених верств населення. У першу чергу організація намагається охопити всі категорії та групи ризику дітей та підлітків, на яких впливає вулиця та яким не приділяють достатньо уваги дорослі й не піклуються про них. 

Такими проектами є:

Проект “Дитяче містечко ”Отрадне” – передача у безкоштовне користування приміщень котеджів для розташування у них дитячих будинків сімейного типу з метою створення   умов, максимально наближені до сімейних, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, координація їх діяльності. У вихованців формується правильна модель сім’ї, де спостерігають за взаєминами батьків, вчаться попереджати конфліктні ситуації та вирішувати їх, а також діти адаптуються до умов перебування в прийомних сім’ях.

Проект “Соціальні послуги для сімей з дітьми» – сприяння зниженню рівня соціального сирітства шляхом розширення можливостей батьків та батьківських навичок у сім’ях, які перебувають у складних життєвих умовах. Усі заходи проекту націлені на головне – зміну психологічного клімату в сім’ях, а також позитивні тенденції до зміни матеріальної ситуації, на здоровий спосіб життя, уважне ставлення до дітей; досягнення батьками стійкого рівня самозабезпечення та здатності жити, самостійності у вирішенні своїх сімейних проблем.

Проект «Центр для дітей і сімей» – створення умов для гармонійного творчого та всебічного розвитку особистості дитини, популяризації сімейних цінностей, укріплення інституту сім’ї, профілактики соціального сирітства, адаптації сімей переселенців та учасників  АТО  до нових умов, набуття нових соціальних зв’язків та можливостей для інтеграції в суспільство.

Проект DARE «Освіта та соціальна інновація в Україні, Республіці Молдова та Румунії заради «кращого життя наших дітей» – допомога дітям та молоді у досягненні освітніх та особистих цілей у житті. Діти та молодь у програмі DARE покращують свої освітні цілі, стають власниками особистісних процесів та активним громадянами, які беруть відповідальність за своє життя. Для того, щоб досягти цього, а також розвинути здібності у дорослих  розуміти дітей, з дітьми проводяться заняття за методологією самоорганізованого освітнього простору, створено та працює дитячий парламент, проводяться тренінги з підвищення батьківського потенціалу та тренінги для вчителів. 

Партнерами у впровадженні цих проектів є державні та недержавні органи влади: Служби у справах дітей, Управління та заклади освіти, Центри соціальних служб Харківської міської ради та адміністрації Київського району м. Харкова, Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, Харківський національний університет ім. В.Каразіна, міжнародні та українські громадські організації:  Карітас Австрія, Українська Біржа Благодійності, ГО «Дитинства особливий світ», «Еммаус», «Грейд», БФ «Добряк», мережа супермаркетів «Ашан», Ротарі Клуби м. Харкова, футбольний клуб «Шахтар», прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Ця підтримка дає фонду можливість допомагати людям, робити добрі справи і втілювати в життя найсміливіші проекти в реальність!