Це свідоме рішення – любити дитину. Досвід родини, яка усиновила 7-річного хлопчика під час війни

Дата публікації:

На початку 2023 року юристка Ірина Заремба з чоловіком взяли на виховання 7-річного хлопчика, позбавленого батьківського піклування. 

Усе, що зараз робить жінка, так чи інакше спрямовано на те, щоб якомога більше українських дітей, які живуть в дитячих будинках та інтернатах, переходили на виховання в сім’ї. 

Вона також є авторкою сайту #Наші діти, де розміщує інформацію, яка могла би стати у пригоді потенційним усиновлювачам, опікунам та піклувальникам. 

Ірина поділилась своїм досвідом та розповіла про міфи щодо всиновлення, які можуть ускладнити процес. 

Далі – її пряма мова. 

Поїздка до інтернату розділила життя на “до” і “після”

Історія почалася на День Святого Миколая у 2016 році. Мені запропонували  поїхати в будинок дитини у Київській області разом з волонтерами. Та поїздка розділила моє життя на “до” і “після”. 

Я сиділа на дивані в інтернаті, коли мене обступило кілька хлопців. Вони всі були дуже голодними, тільки не до солодощів та подарунків, які ми привезли, а до живого спілкування. Для мене це стало великим відкриттям. Я вийшла з інтернату виснажена, зла і розчулена водночас. Бо розуміла, що ці діти залишаються за стінами. 

Але ж діти не мають жити ізольовано! А потім вони виходять у світ і чого можна від них чекати, хто їх навчить, як жити в цьому соціумі? 

 Усі фото надані Іриною

Інтернатське середовище – це “дідівщина”, часто ламання тонких і спокійних душ.

Спочатку чоловік не готовий був прийняти в родину дитину, тому я просто робила те, що могла сама. 

У липні 2022 року з колегою адвокаткою Євгенією Мегріш записали перший подкаст про усиновлення. Це, фактично, адвокація виховання прийомних дітей у своїх родинах. Вивчаючи тему, набуваючи і підтримуючи все більше зв’язків у цьому полі, я підійшла і до власної історії усиновлення. Але і зараз, коли з нами вже живе дитина, робота з іншими дітьми, з благодійними організаціями лише набирає обертів. 

Читайте продовження історії на сайті УП.Життя.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору