Про УМПД

Українська Мережа за Права Дитини

створена для консолідації зусиль та покращення координації між організаціями громадянського суспільства в Україні та їх впливу на державну політику у сфері забезпечення прав дитини.

Ми об’єднуємось

щоб чути й розуміти проблеми та виклики на національному, регіональному, локальному рівнях і впливати на їх вирішення.

Ми прагнемо

щоб кожна дитина зростала у щасливому, здоровому, надійному, родинному середовищі, коли її особистість та права поважають.

Свою місію

ми вбачаємо в просуванні найкращих інтересів дитини під час формування державної політики через адвокацію, лобіювання реформ системи соціальних послуг, децентралізації, розробки системи національного моніторингу, представлення наших інтересів та інтересів дітей і родин в органах державної влади.

У своїй діяльності

Українська мережа за права дитини керується Конвецією ООН про права дитини, а основним завданням організації є досягнення виконання в Україні всіх положень та прав, зазначених у цьому документі.

Сьогодні нашими членами є

28 потужних українських та міжнародних організацій і благодійних фондів, що працюють по всій Україні з метою забезпечення прав та благополуччя дитини.

БАЧЕННЯ

Забезпечення права кожної дитини зростати у сімейному турботливому середовищі

МІСІЯ

Бути рушієм системних змін заради забезпечення прав та найкращих інтересів дитини в Україні

ЦІЛІ

Забезпечення реалізації прав дітей відповідно до Конвенції ООН про права дитини

ІСТОРІЯ

Українська мережа за права дитини

– це представницький експертний та координаційний орган, що сформувався групою громадських організацій протягом 2014 року для посилення захисту прав дитини в Україні. Організація створена для консолідації зусиль та покращення координації між організаціями громадянського суспільства в Україні та їх впливу на державну політику у сфері забезпечення прав дитини.

Актуальність

об’єднання неурядових організацій була визначена подіями зими 2013-2014, що призвели до зміни верхівки влади в Україні та дали суспільству нові надії на цивілізований проєвропейський розвиток країни, і в той же час, подальша ситуація в державі збільшила виклики у сфері захисту прав дитини.

Метою

створення Мережі є забезпечення реалізації прав дитини відповідно до положень Конвенції ООН про права дитини, запровадження міжнародних та європейських стандартів шляхом посилення впливу інститутів громадянського суспільства в розробці, реалізації та моніторингу державної політики у сфері забезпечення прав дитини та розвитку соціальних послуг для сімей з дітьми в Україні.

Історія створення
17 Грудня

17-18 грудня 2014 року в Києві в Центрі захисту дітей “Наші діти” відбулася Міжнародна конференція «Роль та вплив громадських організацій на державну політику щодо забезпечення прав дитини: європейські та українські перспективи». Захід зібрав більше ста представників громадських організацій, які працюють в інтересах дітей та підтримки сім’ї з усієї України та країн Європи, ставши таким чином платформою для обміну практиками у реалізації соціальної політики між європейськими та українськими громадськими організаціями.

Протягом двох днів роботи у Конференції взяли участь представники громадських організацій України, Польщі, Німеччини, Болгарії, Великої Британії, а також презентовано досвід Національної мережі за дітей БолгаріїНімецької ліги захисту дітейChild Pact.

Під час конференції вперше для широкої публіки, представників влади і громадськості було презентовано Українську мережу за права дитини.

4 Грудня

З 4 по 12 грудня було проведено 6 круглих столів у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Вінниці та Львові щоб обговорити  стан,  проблеми  та  виклики  у  сфері  захисту  прав  дитини  на національному та регіональному рівнях, а також презентувати Українську Мережу за Права Дитини, її цілі, завдання та пріоритети. Таким чином було визначено питання і проблеми, якими займаються організації на місцях і в регіонах, і який внесок вони можуть зробити приєднавшись до Мережі.

6 Листопада

З початку листопада запрацював Секретаріат Мережі, до якого ввійшли виконавчий директор – Тетяна Носач, та PR-менеджер – Маргарита Долгая.

Запущено в роботу тестову версію веб-сайту Мережі.

2 Листопада

02-08 листопада представники організацій-упорядників Мережі здійснили навчальну поїздку до Німеччини, де ознайомилися з роботою Німецької Ліги захисту дитини та їх внутрішніми процесами, а також заснували співпрацю між організаціями.

У цей час разом з експертами з Німецької асоціації захисту прав дітей та молоді, зовнішніх юристів і партнерів розпочато розробку юридичних документів Мережі. Паралельно велася робота по збору даних для бази НУО.

15 Жовтня

Організації-упорядники отримали фінансування на становлення і розвиток Мережі від Міністерства закордонних справ Німеччини.

30 Вересня

Під час зустрічі організацій-членів була прийнята остаточна назва Мережі – «Українська мережа за права дитини» (УМПД) – Ukrainian Child Rights Network. Було прийнято рішення сформувати базу даних неурядових організацій, які в Україні займаються питаннями дітей та молоді. Ця база даних буде використовуватися для того, щоб розпочати діалог з якомога більшою кількістю організацій в Україні щодо формування Української Мережі за права дитини, покращити взаємодію, комунікацію та взаємоінформування в середовищі організацій, які мають подібні цілі і напрямки діяльності.

2 Червня

Громадські, благодійні українські та міжнародні організації уклали Меморандум про створення Національної мережі за права дитини (Ukrainian Child Rights Network). Цим документом було затверджено основні завдання та принципи діяльності організації. Підписантами стали 7 організацій, пізніше приєдналися ще 2, таким чином 9 організацій стали засновниками Мережі, серед них: ВГО Ліга соціальних працівників України, Український фонд «Благополуччя дітей», МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», Фонд Ріната Ахметова, Партнерство «Кожній дитині», СОС Дитячі Містечка, Структурний осередок Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні, ВГО «Магнолія», Представництво благодійної організації «Надія і житло для дітей».

10 Березня

В офісі Національної асоціації МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» відбувся круглий стіл «Перспективи адвокації та реформування в соціальній сфері», що був проведений задля оцінки ситуації, яка склалася в українському суспільстві та зокрема у сфері соціальної роботи.

У ході обговорення цих питань учасники заходу погодилися з незадовільним станом стратегічного планування соціальної політики та з необхідністю створення відповідного органу, який би об’єднував представників НУО, що працюють у сфері забезпечення прав дітей. Було погоджено, що такий орган:

  • мав би включати широке коло експертів, представників організацій, професійних та клієнтських спільнот;
  • працювати незалежно від органів державної влади;
  • проводити регулярний моніторинг сфери захисту прав дітей та сімей;
  • виступати в якості експертної групи при розробці, затвердженні та впровадженні законодавчих ініціатив у соціальній сфері;
  • координувати зусилля з реалізації реформ і стратегій через діяльність громадських рад і лобістських груп.

Була узгоджена спільна позиція представників щодо подальшої діяльності органів державної влади у сфері захисту прав дитини, а також заслухані думки щодо взаємодії громадськості з органами державної влади в рамках громадських рад. Зокрема, про участь у розробці нормативних документів, необхідності ефективності громадської експертизи таких документів.

Після засідання було сформовано робочу групу, яка б займалася створенням національного представницького експертного та координаційного органу, його складом, повноваженнями, структурою та керівництвом з робочою назвою «Національна рада НУО у сфері забезпечення прав дітей та підтримки сім’ї».

 

Протягом року до консультацій щодо створення Української Мережі за Права Дитини долучалися більш як дюжина представників НУО з соціальної сфери, здійснювались окремі заходи лобіювання (прес-конференції, листи-звернення в органи влади тощо).

ПРАВЛІННЯ

Касьянова Дар’я
Голова Правління УМПД, МБО БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна
Скіпальська Галина
Заступниця Голови Правління, МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”
Басюк Тетяна
ВБО “Український фонд “Благополуччя дітей”
Дибайло Василина
МБО “Партнерство “Кожній дитині”
Кащак Мар’яна
БО “Українська освітня платформа”
Лукашов Сергій
МБО БФ “СОС Дитячі Містечка”
Постолюк Галина
МБО “Надія і житло для дітей”
Толстоухова Світлана
ГО “Ліга соціальних працівників”
Розвадовська Олена
БФ “Голоси дітей”
Ярослав Лагута
БО “БФ “Люмос Україна”

Члени мережі

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору