Діти, яких повернули з депортації, потребують соціальних послуг для підтримки й реабілітації

Дата публікації:

У прямому етері Прямий FM з коментарем виступила радниця з адвокації Української мережі за права дитини Анастасія Степула. Говорили про дослідження “(Не)повернення дітей: Україна перед найбільшим викликом з часів незалежності” та проблеми, з якими стикаються сім’ї й діти у депортації та після повернення. 

“Ми маємо певні первинні дані за результатами роботи з тими дітьми, яких ми повертали. Це діти з дуже зламаною волею… психологи кажуть, що фактично це діти, які перестають виказувати свої бажання, відстоювати свої інтереси … вони просто намагаються постійно вгадати, що від них хочуть дорослі і як зробити правильно”, – розповідає Анастасія Степула. 

На фоні психологічної травми та стресу, у дітей, які пережили депортацію та зазнали впливу пропаганди рф, знижуються когнітивні здібності. Вони потребують довгої системної роботи з фахівцями, підтримки у процесі адаптації та гуманітарної допомоги. Часто бракує базових речей – їжі, одягу та житла. 

“У нас є діти, які були під супроводом 3-4 місяці і вони тільки почали відкриватись, – додає Анастасія, – Це діти, які потребують психологічної підтримки та соціальних послуг (що зараз не розбудовані в Україні). Їм також дуже потрібні базова соціальна підтримка”. 

Також Анастасія наголосила, що Українська мережа за права дитини повертає дітей тільки в родини. 

“Ми категорично не повертаємо дітей до дитячих будинків чи до інтернатів….якщо ми повертаємо дитину, в якої немає найближчих прямих сімейних зв’язків, ми шукаємо або її сім’ю (родичів, – прим.ред), або опікунів, або прийомну сім’ю, варіант сімейної форми виховання для того, щоб дитина, приїхавши сюди, не переживала ще жахи інтернатів і інституційного догляду” – Розповіла Анастасія. 
Послухати розмову повністю можна на сайті SoundCloud.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору