Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги»

Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» (ХОБФ «Соціальна служба допомоги») Kharkiv Regional Charitable Fund «Social Service of Assistance».  KRCF “Social Service of Assistance“.

Мета роботи фонду — надання професійних соціальних послуг та благодійної допомоги соціально незахищеним верствам населення м. Харкова та Харківської області.

Місія — доброчинна діяльність для верств населення, що потребують соціального захисту та допомоги в м. Харкові та в Харківській області.

Візія — Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги»: мешканцям нашого регіону, незалежно від статусу, доступні професійні соціальні послуги та соціальна підтримка.

Регіон діяльності: Харків та Харківська область.

Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» був заснований у 1996 році і є неприбутковою організацією. Для роботи було обрано три напрямки благодійної діяльності: діти, люди похилого віку, вимушені переселенці із зони АТО. На сьогоднішній день фонд є одним з лідерів на ринку надання соціальних послуг територіальної громади міста Харкова та області: входить до складу соціальної мережі міста. Сьогодні всі проєкти, які реалізуються фондом, націлені на покращення якості життя соціально незахищених верств населення. У першу чергу організація намагається охопити всі категорії та групи ризику дітей та підлітків, на яких впливає вулиця та яким не приділяють достатньо уваги дорослі й не піклуються про них. 

Постійно діючі проєкти  для дітей:

Центр творчості для дітей та сімей «Отрадне» був утворений у 1996 році. Мета закладу – створення умов для гармонійного творчого та всебічного розвитку особистості дитини, популяризації сімейних цінностей, укріплення інституту сім’ї, профілактики соціального сирітства, адаптації сімей переселенців та учасників  АТО  до нових умов, набуття нових соціальних зв’язків та можливостей для інтеграції у суспільство. Відвідують 18 гуртків та секцій Центру майже 500 дітей та більш ніж 200 батьків на безоплатній основі.

Проєкт “Соціальні послуги для сімей з дітьми».  Сприяння зниженню рівня соціального сирітства шляхом розширення можливостей батьків та батьківських навичок у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах. Усі заходи проєкту націлені на головне – зміну психологічного клімату в сім’ях, а також позитивні тенденції до зміни матеріальної ситуації, на здоровий спосіб життя, уважне ставлення до дітей; досягнення батьками стійкого рівня самозабезпечення та здатності жити, самостійності у вирішенні своїх сімейних проблем. 

Дитяче містечко  «Отрадне» у складі 5 дитячих будинків сімейного типу. Було утворене у 2010 році на базі першого в Харкові недержавного інтернату для дітей-сиріт. Передача у безкоштовне користування приміщень котеджів для розташування у них дитячих будинків сімейного типу з метою створення   умов, максимально наближені до сімейних, для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, координація їх діяльності. У вихованців формується правильна модель сім’ї, де спостерігають за взаєминами батьків, вчаться попереджати конфліктні ситуації та вирішувати їх, а також діти адаптуються до умов перебування в прийомних сім’ях.

Програма DARE про допомогу дітям у досягненні навчальних та особистісних цілей у житті дає змогу дітям та молоді покращити свої навчальні цілі, стати власниками своїх навчальних процесів та активними громадянами.

Міжнародний благодійний бал «Коли збуваються мрії». Проводиться в Харкові з 2011 року за ініціативою ХОБФ «Соціальна Служба Допомоги».


Грантові проєкти

– Проєкт “Групові реабілітаційні терапевтичні зустрічі для сімей з дітьми, які постраждали від військової агресії росії в Україні протягом 2022 року” (за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування” яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США).

– Проєкт екстренної допомоги харків’янам за підтримки Partnerschaftsverein Charkiw-Nürnberg (за підтримки міста-побратима Нюрнберг та його мешканців, діє з 3 березня 2022 року). За цей час тільки по цьому проєкту нашими сміливими волонтерами та відчайдушними співробітниками було було розвезено мешканцям Харкова більше 30000 продуктових наборів, засобів особистої гігієни та побутової хімії.

– Проєкт “Підтримка соціальних проєктів допомоги соціально незахищеним верствам населення м. Харкова для стабільної роботи гуманітарного напрямку Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» під час активних бойових дій. Цей проєкт був створений завдяки отриманому гранту від Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй та розвитку Великої Британії Foreign, Commonwealth & Development Office. Програма реалізується Crown Agents Crown Agents у партнерстві з International Alert International Alert, Optima Group і у співпраці з Crown Agents in Ukraine Crown Agents in Ukraine.

Завдяки коштам, отриманим в межах даного проєкту, фонд має можливість підтримувати власну операційну діяльність, щоб безперебійно реалізовувати гуманітарну програму та підтримувати харків’ян продуктами харчування, засобами гігієни тощо. 

– Медико-соціальний напрямок роботи з самотніми, позбавленими уваги родичів літніми людьми, де на теперішній час майже 60 людей похилого віку отримують соціальну, медичну, побутову допомогу. Діє з 1999 року.

 – з 2011 року фонд реалізує проєкт з паліативної допомоги;

–   2001 року був створений Клуб активного довголіття «Друга молодість», де вже понад 15 років об’єднано 50 літніх людей з активною життєвою позицією;
– укріплення соціальних зв’язків людей, які постраждали від нацизму. Проєкт передбачає соціальний супровід та активне залучення до суспільного життя жертв націонал-соціалізму з числа колишніх в’язнів фашистських концтаборів, остарбайтерів та учасників партизанського руху.

– Проєкт юридичної, соціальної та психологічної допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО в Харківській області.

https://ssa.kharkov.ua/organizacziya/#history


ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору