fbpx
placeholder
До списку членів мережі

МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”

МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» заснована міжнародною організацією HealthRight International (Право на здоров’я) з метою розвитку місцевого потенціалу та підтримки українських ініціатив, які полягають в наданні життєво важливої допомоги незахищеним жінкам, дітям і молоді.

Організація працює безпосередньо з місцевими громадами та розвиває партнерські відносини на місцевому рівні для надання послуг у сфері охорони громадського здоров’я та захисту прав людини. Одночасно, УФГЗ та Право на здоров’я організовують навчання, постачають обладнання та працюють на покращення існуючої інфраструктури для того, аби забезпечити партнерам можливість самостійно надавати необхідні послуги. 

Метою організації є впровадження довгострокових змін, які сприятимуть охороні громадського здоров’я та одночасному захисту прав людини.

Ключовими групами, з якими організація працює в Україні, є:

 • жінки та дівчата у складних життєвих обставинах  (ВІЛ-інфіковані, вуличні або у конфлікті з законом),
 • підлітки та молодь у конфлікті з законом (на пробації, у місцях позбавлення волі чи в СІЗО),
 • особи, які пережили гендерно зумовлене насильство (ГЗН) та їхні партнери,
 • особи, які пережили катування, а також внутрішньо переміщені особи (ВПО).

У 2019 році  УФГЗ та HealthRight допомогли  28,357 жінкам, чоловікам та дітям через широкий спектр програм.

На сьогодні організації надають наступні послуги:

 • Денний центр «Право на здоров’я» в Києві – комплексна соціальна, психологічна і юридична допомога, супровід до медичних та державних установ, тестування на ВІЛ та інші хронічні захворювання та організація взаємодопомоги для ВІЛ-позитивних підлітків.
 • Соціальна квартира (притулок) для вагітних жінок і матерів з дітьми раннього віку у складних життєвих обставинах в м. Києві – реабілітаційні послуги для вагітних жінок та матерів з дітьми у складних життєвих обставинах. 
 • Притулки і Денні центри для осіб, що постраждали від гендерно-зумовленого та домашнього насильства.
 • Послуги для осіб, які пережили катування, та членів їхніх родин у Києві та Дніпрі – комплексна юридична і психосоціальна підтримка осіб, які пережили катування (з числа учасників АТО та ВПО) та членам їх родин.
 • Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги – виявлення, скринінг, надання першої психологічної допомоги та консультування постраждалих від гендерно-зумовленого та домашнього насильства.у Донецькій та Луганській областях. 
 • Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги для ветеранів АТО/ООС та членів їх родин. 
 • Профілактика ВІЛ та рецидивізму серед жінок та молоді у конфлікті з законом – заходи з попередження ВІЛ-інфекції, туберкульозу, гепатитів В і С та рецидивізму серед вразливих категорій населення. 
 • Інтеграція послуг, дружніх до підлітків – за підтримки ЮНІСЕФ та у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я створено і запущено Сайт SupportME (http://supportme.org.ua/main), присвячений питанням здоров’я підлітків, включно з ментальним здоров’ям.
 • Сприяння безпеці громад та запобігання насильству в громадських місцях на сході України.

Надання спеціалізованих послуг здійснюється за підтримки Міністерства соціальної політики України, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я, міжнародних донорів та органів місцевого самоврядування.