fbpx
placeholder
До списку членів мережі

МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна

СОС Дитячі Містечка Україна – благодійна недержавна організація, яка має 70-річний досвід роботи з дітьми-сиротами та родинами у кризі у світі та понад 16 років в Україні допомагає дітям-сиротам, молоді та сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. За цей час більше 80 000 дітей та дорослих отримали підтримку від фонду.

Головною особливістю роботи організації є комплексний підхід до проблеми сирітства. Якщо зберегти рідну родину не вдається, то для дитини забезпечується прийомна родина, керуючись виключно інтересами дитини. В Україні функціонує п’ять соціальних центрів підтримки родин у кризі в Київській та Луганській областях, що допомагають батькам подолати життєві проблеми та попереджують втрату батьківського піклування для дітей. Для молодих людей з вразливих категорій працює Молодіжній центр у Києві, де надаються психологічні, освітні, профорієнтаційні та інші послуги.

Основні напрямки діяльності організації в Україні:

  • Програма сімейних форм виховання – виховання дітей-сиріт та дітей, які втратили батьківське піклування, у сімейному середовищі;
  • Програма «Укріплення сім’ї» – збереження дитини в родині та попередження втрати батьківського піклування;
  • Проекти надзвичайного реагування в Луганський області. Головна мета – зменшення впливу наслідків конфлікту на життя дітей і їхніх сімей;
  • Адвокаційна діяльність – дії, спрямовані на зміну політик і практик, які впливають на благополуччя дітей;
  • Робота з молоддю – підтримка молоді, яка виходить з-під опіки, та її підготовка до самостійного життя та ін.

Додатково СОС Дитячі Містечка Україна реалізовуються окремі проекти, які посилюють основну діяльність організації та направлені на поліпшення якості життя дітей та молоді з кризових родин. Одним із таких є проект “Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді”, в рамках якого організація працює у Чмирівській, Біловодські та Новопсковській ОТГ.

Партнерами для впровадження проектів є адміністрації Київської та Луганської областей, інші асоціації федерації SOS Children’s Villages, Європейський Союз, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ін.