Дата публікації:

«28 успішних практик членів мережі по захисту прав дитини в умовах війни: 2014-2022 рр.» – БО “Фонд Ріната Ахметова”: історія успіху

Стратегія БО “Фонд Ріната Ахметова” полягає у системному вирішенні соціальних проблем у пріоритетних сферах, таких як освіта, виховання дітей, охорона здоров’я, культура і адресна допомога. Кожен проєкт Фонду – це системне вирішення тієї, чи іншої проблеми, як слідства, так і її причини. Фонд досяг унікальних результатів і має цікаві історії успіху за всіма напрямами своє діяльності. 

“Але сьогодні мені хочеться з вами поділитися нещодавніми історіями успіху, справжніми дивами, які відбулися у рамках Акції “Рінат Ахметов – Дітям”, а саме конкурсом “Дзвінок Святому Миколаю” в 2022 році”, – розповідає Оксана Іщук.

“2022 рік був непростим роком для нашої країни, він дуже болісний для нас всіх, особливо для дітей. Тому в рамках щорічної благодійної Акції “Рінат Ахметов – Дітям” хотілося зробити щось неймовірно чутливе і масштабне. Так виникла ідея створення безкоштовної гарячої лінії Святого Миколая для дітей з усіх куточків України, на яку міг подзвонити кожний та кожна, і поділитися своїми переживаннями, страхами, розповісти про свої мрії. Ідея дзвінка була доповнена листами у зв`язку з відсутністю світла і, відповідно, зв’язку у грудні 2022, що унеможливлювало прийняття усіх дзвінків, які справді обривали телефони гарячої лінії. Дзвонили малята і дітки старшого віку. Хтось хотів просто поговорити, хтось замовляв подарунки спочатку для ЗСУ, а потім вже для себе, хтось читав віршик і просив Миколая повернути Мир в Україну, хтось мріяв повернутися додому і знайти свою кішку… Сотні дзвінків, тисяча листів – ми не очікували на таку шалену популярність ініціативи. Інколи вечорами наші Миколаї плакали тому, що дитячі історії проникали глибоко в їхні серця, допомогти хотілося всім, а більшість благала про Мир”. 

За умовами конкурсу переможці визначалися рандомно, бо учасників було багато і, звісно, що нікого не хотілося образити, адже кожна історія важлива, а кращі з них увійдуть до Музею Фонду “Голоси Мирних” –  найбільшої у світі колекції історії  мирних людей, які постраждали від війни росії проти України.   

І от почалися дива – головним переможцем конкурсу, який отримав у подарунок мобільний телефон, став хлопчик, який так про нього мріяв. Він мріяв про телефон, не як про іграшку, а, як можливість повноцінно займатися у школі в онлайн-форматі. Сам хлопчина росте з батьком, який є людиною з інвалідністю, він не чує, мати залишила їх. Хлопцю доводиться багато у чому допомагати батьку по господарству, але ж він хоче вчитися і… тут трапляється справжнє диво. Він написав нам, що буде нас завжди пам’ятати, пообіцяв добре вчитися і стати хорошою людиною.

Другою переможницею стала дівчина зі складною життєвою історією. Конкурс “Напиши листа святому Миколаю” Аліна сама знайшла в інтернеті і самостійно написала листа. Потім, коли вже відправила, то показала лист батькам. Мама прочитала і розплакалася. Аліна має вади здоров’я з дитинства, вчиться вдома та щодня виборює у хвороби право жити життям здорової людини. Цей зворушливий лист, який вона написала сама, без чиєїсь допомоги, –  її справжня перемога! Усі 15 років свого життя Аліна з батьками живе у селі Завітне Донецької області. З першого дня її народження і до сьогодні мама більше на роботу не виходила, присвятила себе лікуванню та вихованню дитини. За медичними показниками школу відвідувати Аліна на могла, хоча дуже потребувала спілкування з однолітками. До війни вчителька відвідувала Аліну вдома, зараз вони займаються онлайн. Родина нікуди не евакуювалася від війни ані в 2014 році, ані в 2022 році. 

Село Завітне не було під окупацією, хоча періодично потерпає від ворожих обстрілів. Влітку в будинок влучив снаряд. Усі залишилися живі і неушкоджені, дах в будинку перекрили новим шифером, але після цього шоку Аліна переважну більшість часу переховується у підвалі. Там обладнали все, щоб вона могла вчитися, провели світло та інтернет. На ніч Аліна з мамою теж сплять тільки там. Саме там Алінка і написала свій лист до святого Миколая.

У листі до святого Миколая Аліна перелічила свої потреби: канцелярія, щоб вчитися, навушники, щоб записувати вірші та пісні, повербанк, щоб зберігати дані, а про найголовніше і не наважилися попросити через його коштовність. Власний ноутбук, якого ніколи не мала, але про який так мріяла. Про цю заповітну дитячу мрію знала тільки мама і вчителька школи, яка розуміла, що для повноцінного самостійного навчання дівчинці конче необхідний ноутбук. Саме вчителька наважилася зателефонувати організаторам конкурсу і доповнила лист Святого Миколая справжньої мрією дівчинки. Адже такий звичний для багатьох з нас робочий інструмент може докорінно змінити життя дівчинки на краще і сприятиме розкриттю її талантів. Алінка пише вірші, пісні, і мріє стати співачкою і записувати власні пісні.  

І на завершення хочу процитувати ще один лист подяку за Акцію – Рінат Ахметов – Дітям–  та конкурс Святому Миколаю.  Маленька Настюша дзвонила Святому Миколаю і дуже просила, щоб татко скоріше повернувся з війни живим. Татко повернувся, поранений але ЖИВИЙ. Вся сім’я подякувала Фонду за те, що дає можливість продовжувати вірити в дива, адже дива трапляються там, де в них вірять!”


Матеріал підготовлено ГС «Українська мережа за права дитини»  у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу

БО «Фонд Ріната Ахметова»: історія успіху

Історію розказала Оксана Іщук

Історію записала та переповіла Марина Велітченко

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору