6 організацій, куди можна передати речі для дітей
До ГС «Українська мережа за права дитини» часто звертаються з питанням куди можна передати дитячі речі та іграшки. Ми зібрали поради для цієї благодійної мети та зробили список з організацій, які приймають вживані речі у гарному стані.
Три правила для тих, хто хоче віддати речі на благодійність
Тисячі благодійних та громадських організацій допомагають речами переселенцям та людям, які опинились у складних життєвих обставинах. Приймають одяг і взуття для дорослих й дітей, посуд, постільну білизну, подушки та ковдри, іграшки та книги, побутову техніку та меблі. Усе це можна надсилати поштою, привести особисто у точку сортування й видачі речей (банк одягу), або залишити у спеціальних боксах у торговельних центрах чи заправках.
Але щоб благодійна ініціатива дійсно допомогла нужденним, радимо дотримуватись тьох головних правил:
- Подбайте про чистоту та охайність речей.
Подивіться на речі, які хочете віддати іншим. В якому вони стані? Чи вони чисті, чи немає там дірок або якихось інших дефектів? Якщо тканина стерта до дірок, а взуття «просить їсти» – віддайте його на ремонт у майстерню.
Надсилати волонтерам потрібно тільки випрані речі у гарному стані, які ще можна носити. Це зекономить час на їх сортування та продемонструє повагу до інших людей.
- Враховуйте сезонність речей.
осени та взимку людям потрібні теплі куртки, светри та взуття, ковдри та обігрівачі. Тому бажано враховувати сезон, коли збираєте посилку з допомогою. Адже в організацій немає складу для зберігання неактуальних речей.
- Компенсуйте доставку посилки, якщо її не оплачують
Подбайте про оплату послуг пошти, якщо надсилаєте посилку з речами. У організації чи волонтера не може бути коштів на оплату логістичних витрат.
Кому та як передати речі?
- Цілодобові контейнери для збору одягу
У різних містах України є спеціальні контейнери, де у будь-який час можна залишити одяг, взуття, книги та інші речі. Ось деякі з них:
- Кошик добра (Київ) – у столиці розмістили понад 150 синіх контейнерів, де можна залишити речі для вразливих родин. Також у Ворзелі Київської області організація відкрила «Банк одягу», куди можна принести одяг чи за потреби взяти його. Дізнатись про графік роботи можна за номером: +38 068 687 06 57.
- «Емаус — Оселя» (Львів) – у місті розташовані 24 контейнери цієї організації, де можна залишити речі для благодійності. Також волонтери можуть приїхати та забрати габаритні предмети побуту: меблі, побутову техніку, посуд. Довідки за номером: +38 096 426 47 96.
- «Зелений промінь» (Київ) – має понад 300 контейнерів для збору одягу, що передають до інших благодійних організацій, які опікуються соціально незахищеними верствами населення.
- «Речі, які допомагають» (Київ та Одеса) – речі з контейнерів волонетри передають на благодійність чи переробку.
- Притулок «Місто добра» (Чернівці)
Це міжнародний центр підтримки для мам та дітей, де надають тимчасовий прихисток, юридичну, психологічну та соціальну допомогу. У «Місті Добра» одночасно можуть проживати до 80 людей різного віку.
Приймають: жіночий і дитячий одяг та взуття (зважайте на сезонність), засоби особистої гігієни, памперси, побутову хімію для прибирання та інше. Повний перелік речей можна переглянути тут.
Речі надсилати можна поштою: Чернівці, Нова пошта №1, вул. Руська, 248о, тел. +38 050 243 69 71 (Марта Левченко).
- Банк одягу від благодійної організації «Червоний хрест»
Закордонні партнери надсилають до Червоного Хреста різну гуманітарну допомогу, але й українці можуть допомагати цій організації. Речі у гарному стані приймають обласні осередки, адреси яких є на сайті організації. Дивіться також перелік офіційних сторінок Червоного Хреста в різних регіонах.
Нагадуємо, що одяг та взуття має бути охайним та чистим. Його можуть взяти родини переселенців та ті, хто опинився у складних життєвих обставинах.
- Територіальні центри соціального обслуговування громадян
Речі у гарному сані можна принести до територіальних центрів соцпослуг. Їх передають постраждалим від війни та іншим вразливим категоріям людей.
Зокрема, у Києві є 11 центрів, що працюють у будні дні з 9:00 до 17:00.
Уже вісім років фонд опікується дітьми та молоддю з інвалідністю, а також вимушеними переселенцями в Києві. Крім одягу там приймають:
– побутову техніку та електроніку в робочому стані;
– нові та у гарному стані меблі у розібраному вигляді (столи, стільчики, шафи, крісла для комп’ютера);
– посуд;
– постіль, ковдри, подушки;
– іграшки;
Щоб передати речі потрібно звернутись за номером телефону: +38 068 02 35 114. Пункт приймання та видачі знаходиться за адресою: м.Київ, вул. Саксаганського 77.
6. Соціальний хаб «Кенгуруш»
Четвертий рік у хабі збирають речі та надсилають їх малозабезпеченим сім’ям по всій Україні. Приймають одяг, дрібну побутову техніку, будівельні матеріали – усе, що може згодитись родинам, наприклад у селі. Фінансується ініціатива завдяки двом соціальним магазинам секонд-хенду.
«Треба зробити більш ширший доступ до повторного використання речей, бо більшість з них викидається на смітний не тому, що вони погані, а з тих причин, що люди не знають, куди їх подіти. Наприклад, матрац, який просто не підходить вам по розмірам. Куди ви його зможете швидко віддати? Звісно нам. Цей матрац ми відправимо у родину, якій він потрібен», – розповідає Ольга, представниця соціального хабу «Кенгуруш».
Речі можна принести особисто з вівторка по неділю за двома адресами у Києві:
- проспект Миру 15а, контактний телефон: +380 67 458 10 03;
- проспект В. Лобановського 4ж, контактний телефон: +380 95 458 10 03
Або надіслати новою поштою: 251 відділення, Київ, +380 67 458 1003 Озкан Євгенія