fbpx
placeholder
До списку довин

Аналітична доповідь за результатами моніторингу проекту проекту «Посилення спроможності неурядових організацій для моніторингу дотримання прав дитини»

Протягом 2018–2020 років у рамках Багатостороннього Меморандуму  про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством соціальної політики України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» реалізовано 2 етапи проекту «Посилення спроможності неурядових організацій для моніторингу дотримання прав дитини».

Для виконання проекту розроблена методологія, відповідно до якої проведено моніторинг дотримання прав дитини в системі альтернативного догляду з урахуванням Керівних принципів ООН щодо альтернативного догляду за дітьми, Рекомендацій Комітету міністрів Rec (2005) про права дітей, які проживають в установах, та стандартів Ради Європи у сфері альтернативного догляду за дітьми.

Мета, яку ставили експерти проекту, апробувати методику моніторингу, виявити проблеми і недоліки в питаннях захисту і дотримання прав дітей,  зокрема дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, запропонувати шляхи їх усунення та розв’язання на різних рівнях влади від місцевого до центрального.

Двома етапами моніторингу охоплено 10 областей. На І етапі – Донецьку, Київську, Львівську, Одеську, Харківську,  на ІІ етапі – Житомирську, Запорізьку, Івано-Франківську, Луганську, Хмельницьку та повторно Київську й Одеську. Рішення про повторне проведення моніторингу в двох останніх областях було прийняте у зв’язку з низкою виявлених грубих порушень прав дитини.

За результатами такої діяльності підготовлено альтернативну доповідь, яка слугуватиме підґрунтям для удосконалення процесів розроблення, реалізації та моніторингу політики щодо захисту дітей.

 Поділитися: