Батькам-вихователям, опікунам та прийомним батькам, евакуйованим за кордон, не мають припиняти виплати
Міністерство соціальної політики опублікували роз’яснення щодо механізму виплат соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яких евакуювали за кордон. Для відновлення (перерахунку) грошової допомоги батькам-вихователям, прийомним батькам та опікунам (піклувальникам) не потрібно повертатись до України. Документи можна подати в електронному вигляді. А виплати мають продовжувати з наступного дня після того, як їх було припинено.
«Наприклад, якщо з дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї вибуває дитина після 18 років – батькам-вихователям мають зробити перерахунок виплат, а не скасувати усі. Управління соціального захисту населення (УСЗН) зобов’язано проінформувати їх не пізніше ніж за 30 днів про те, що необхідно зробити перерахунок. Потім батьки-вихователі подають заяву в електронному вигляді та надсилають паперовий оригінал в УСЗН для того, щоб спеціалісти зробили перерахунок вручну (зняли з виплати ту дитину, якій вже виплата не потрібна, лишили інших)», – зазначає Дар’я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини». (УМПД)
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги та пільг на період введення воєнного стану»:
- соціальні виплати продовжуються на період воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення чи скасування;
- виплата здійснюється за повний місяць без звернення особи до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних (військових) адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
- здійснення відповідних виплат продовжується з наступного дня, коли їх було припинено.
Нагадуємо, що УМПД впроваджує проєкт ЮНІСЕФ «Турботливі родини для 1000 дітей» у співпраці з Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України.
Усі охочі можуть долучатись до групи проєкту у Telegram «Тисячі ❤️ родин». Вона працює для підтримки тих, хто хоче усиновити дитину, взяти під опіку, створити патронатну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) чи іншу сімейну форму виховання (СФВ). А також для допомоги вже наявним СФВ, батьки яких хочуть довлаштувати дитину у свою сім’ю.