Дата публікації:

Без соціального захисту може залишитися частина дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії рф 

На друге читання чекає Проект Закону 9042-1 про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Наразі не надано фінансових та економічних обґрунтувань реалізації ініціативи. А це означає, що не всі з постраждалих дітей можуть  отримати медичну та психологічну допомогу, педагогічну реабілітацію, соціальні та реабілітаційні послуги,  матеріальну підтримку, послуги з оздоровлення та відпочинку. Або зможуть отримати її не в належному обсязі.

Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» звертається з пропозиціями до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів та Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Без сумніву це дуже потрібний Закон, але він потребує доопрацювань.  

Адже Проєкт Закону в нинішньому вигляді суперечить національному законодавству, а також правовим стандартам у сфері захисту прав дитини Конвенції ООН про права дитини. 

Його ухвалення може призвести до завантаженості судів і державної виконавчої служби, разом з тим заплановані  покращення для дітей реалізовані не будуть.

«Громадська спілка “Українська мережа за права дитини” підтримує будь-яку ідею, спрямовану на посилення захисту прав дитини, однак така ідея повинна мати реальний, а не декларативний характер», – йдеться у зверненні.

У тексті листа до профільних Комітетів ВРУ ми виклали зауваження та пропозиції УМПД: 

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору