Дата публікації:

Міністерство соціальної політики, ЮНІСЕФ та УМПД запустили спільний проект з підтримки дітей, яких через COVID-19 повернули з інтернатів у сім’ї

Міністерство соціальної політики України спільно з ЮНІСЕФ та Українською мережею за права дитини розпочинає проєкт з підтримки дітей, яких через  карантинні заходи повернули з інтернатів у родини. Головне завдання проєкту — посилити соціальний захист цих сімей і допомогти їм забезпечити належний догляд за дітьми. Реалізовувати заплановане будуть через навчання соціальних працівників та безпосереднє надання гуманітарної допомоги дітям за їхніми потребами.

Протягом наступних шести місяців експерти проєкту навчатимуть соціальних працівників моніторити ситуацію кожної дитини, яку повернули у сім’ю, визначати її потреби, оперативно реагувати і надавати необхідну підтримку. Після проведення детального аналізу ситуації сімей буде створено дорожню карту допомоги для кожної із родини у складних життєвих обставинах, до яких повернулися діти з інтернатних закладів. Проект також забезпечить соціальних працівників засобами індивідуального захисту, щоб зробити безпечними їх візити у родини під час пандемії.

Проект охоплює п’ять регіонів України: Дніпропетровську, Волинську, Миколаївську, Полтавську та Харківську області. Одним із критеріїв для вибору регіонів була кількість дітей, яких повернули в сім’ї з інституційних закладів.

Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проєкту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну. Одним з результатів проєкту стане підготовка рекомендацій до 5 регіональних планів реалізації реформи з трансформації інтернатних закладів (ДІ — реформа). Також за результатами проєкту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації.

«Для нас, Української мережі за права дитини, цей проєкт є професійним викликом. Важливо виявити реальні причини потрапляння дітей до інтернатів; знайти можливості громад для підтримки ресурсних сімей і зберегти дітей в рідних безпечних сім’ях; підтримати фахівців соціальної роботи і спеціалістів служб у справах дітей», — зазначає Дар’я Касьянова, Голова правління ГС «Українська мережа за Права Дитини».

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору