Дата публікації:

Міжвідомча взаємодія на прикладі роботи кабінету психосоціальної підтримки у Житомирському обласному перинатальному центрі

У Житомирі при Обласному перинатальному центрі працює кабінет психосоціальної роботи, в якому фахівець із соціальної роботи та психолог надають інформаційно-консультаційні та психологічні послуги для вагітних та породіль. Такі консультації здійснюються у межах реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Фахівці консультують жінок у період вагітності та з народженням дитини, що сприяє стабілізації їхнього психологічного стану. Адже проводиться аналіз життєвої ситуації, в ході якого виявляють різні фактори вразливості сім’ї. Це стосується особливостей побуту, взаємовідносин в родині, переживання втрати, інших психотравмуючих подій, що позначаються на психоемоційному, фізіологічному стані  майбутньої матері. При долученні фахівців кабінету психосоціальної підтримки до спілкування із вагітними та жінками медики зосереджуються на фізичному стані пацієнтів, контролюють стан здоров’я їх та їхніх дітей. А психолог та фахівець із соціальної роботи дбають про стабілізацію психоемоційного стану жінки.

«Це яскравий приклад міжвідомчої взаємодії, коли чітко прослідковується спільна участь медиків, фахівця із соціальної роботи та психолога. За уваги та співучасті спеціалістів вдається покращити ситуацію кожного конкретного випадку. До прикладу, лікар після пологів бачить тривожний стан своєї пацієнтки, інформує про це фахівців із кабінету психосоціальної підтримки. Тоді до спілкування із породіллею підключаємося ми – я, психолог, та фахівець із соціальної роботи», – розповідає про роботу кабінету психосоціальної підтримки психологиня Людмила Мостова.

За її словами, комплексний підхід  у відпрацюванні випадку дає можливість лікарю забезпечити збереження, покращення стану здоров’я породіллі та немовляти, не розпорошуючись на психосоціальні питання, які турбують жінку. Психолог дбає про стабілізацію психоемоційного стану жінки. Фахівець із соціальної роботи допомагає вирішити соціально-побутові питання, комунікує та здійснює переадресацію до громади за місцем проживання задля отримання там комплексу соціальних послуг.

Мета роботи кабінету психосоціальної підтримки – сприяння у наданні психологічних та  інформаційних консультацій, соціальних послуг для зняття психоемоційного напруження та покращення якості життя, соціальної адаптації. Отримати послуги можуть:

  • вагітні жінки та члени їх сімей;
  • сім’ї/особи Захисників та Захисниць України;
  • жінки, де є намір відмови від новонародженої дитини;
  • жінки, які втратили дитину;
  • жінки з передчасними пологами;
  • неповнолітні вагітні/породіллі;
  • жінки, постраждалі від домашнього насильства;
  • жінки, які мають схильність до зловживання психоактивними речовинами;
  • інші категорії різного ступеня вразливості.

Кабінет психосоціальної підтримки працює тричі на тиждень за окремо погодженим графіком на базі КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради (м. Житомир, вулиця Романа Шухевича, 2 А). Домовитися про консультацію можна за телефоном: (096) 960 11 48, (067) 335 90 05.

Спеціалісти здійснюють надання послуг для вагітних жінок та породіль, як на базі кабінету психосоціальної підтримки, так і мобільно – безпосередньо у палатах.

Кабінет психосоціальної підтримки функціонує у межах проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», який впроваджується Дитячим фондом ООН (Юнісеф) за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW), реалізується у партнерстві з ГС «Українська мережа за права дитини», МБО БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна, ГО «Соціальна синергія», БО «Українська освітня платформа».

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору