Дата публікації:

Оприлюднили звіт щодо примусового усиновлення та опіки українських дітей у рф

Єльська лабораторія гуманітарних досліджень (Yale HRL) оприлюднила звіт, що викриває масштабну державну політику примусового усиновлення та опіки українських дітей у росії. Це наймасштабніше та найточніше дослідження, яке підтверджує злочинні дії Росії, спрямовані на знищення української ідентичності.

Згідно з дослідженням, російська влада проводить скоординовані дії, спрямовані на депортацію та культурне “перевиховання” дітей, що є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права.
Ідентифіковано, що:

  • 314 українських дітей із Донецької і Луганської областей стали частиною систематичної програми росії з примусового усиновлення та опіки з лютого 2022 року:
  • 148 дітей було внесено до російських баз даних із розміщення дітей, з яких 42 дитини вже усиновлені, взяті під опіку або мають призначеного російського опікуна.
  • Ще 166 дітей розміщено у російських сім’ях.

Дітей перевозили до щонайменше 21 регіону росії, потім примусово інтегрували у російське суспільство, що супроводжувалося системним викоріненням їхньої української ідентичності.
Звіт чітко вказує на численні порушення прав людини:
◾️Зміна ідентичності: українських дітей включають у федеральні бази даних, змінюючи їхні дані, щоб вони виглядали як народжені у росії.
◾️Незаконне громадянство: щонайменше 67 дітей отримали російські паспорти, що ускладнює їхнє повернення до України.
◾️Пропаганда та культурна асиміляція: дітей у транзитних установах змушують вивчати російську мову, нав’язують проросійські навчальні програми та пропаганду.
◾️Тривале утримання в ізоляції: передача дітей у російські родини чи інституції часто триває після місяців перебування у транзитних закладах.

Ці дії мають кваліфікацію воєнного злочину. Зібрані докази передано до Міжнародного кримінального суду, який раніше видав ордери на арешт президента росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової за причетність до незаконної депортації українських дітей.

Дані про цих дітей будуть додані до Реєстру депортованих дітей, який веде Міністерство юстиції. Методологія, використана Yale HRL, також буде розглянута Міністерством юстиції під час доопрацювання Порядку верифікації даних у Реєстрі депортованих дітей.

Україна закликає міжнародну спільноту вимагати від Росії надати повну інформацію про депортованих дітей, забезпечити доступ до місць їх утримання та підтримати зусилля з їхнього повернення та реінтеграції.

Ініціатива Президента України Bring Kids Back UA очолює боротьбу за відновлення справедливості та возз’єднання сімей. У партнерстві з нею Українська мережа за права дитини допомагає повертати депортованих дітей в Україну та забезпечує їхню реінтеграцію в сім’ї та суспільство.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору