Дата публікації:

«Турботливі родини для 1000 дітей» – стартує новий проєкт УМПД за підтримки ЮНІСЕФ

Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» розпочинає реалізацію довгострокового проєкту Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей». Він буде втілюватись у тісній співпраці з Національною соціальною сервісною службою, Міністерством соціальної політики України за координації Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні.

«У проєкті будемо робити все,  щоб шлях дитини та родини назустріч одне одному був якомога легшим та швидшим. Будемо допомагати долати труднощі, з урахуванням чинного законодавства», – розповідає Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту «Турботливі родини для 1000 дітей».  

Проєкт поширюється на територію України, з фокусуванням на Вінницьку, Житомирську, Харківську, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Закарпатську, Чернівецьку, Київську області та місто Київ. 

«Найближчим часом ми плануємо запустити “гарячу лінію” для тих, хто хоче стати опікуном, усиновити дитину чи організувати іншу форму сімейного виховання, та з якихось причин не може влаштувати дитину у свою родину», – додає Ірина Васильєва.  

У рамках проєкту планується навчання для працівників служб у справах дітей, залучення голів громад до процесу створення сімейних форм виховання. А також спеціалісти проєкту будуть вивчати спроможність біологічних родин возз’єднатися з дітьми, які за різних обставин потрапили в інституції та за потреби – допомагати таким родинам. 

 

На початок повномасштабного вторгнення в Україні налічувалося 17 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. За даними Національної соціальної сервісної служби України,  з 24 лютого 2022 року по 1 березня 2023 року ще 4 304 дитини отримали статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. 

Ініціатива реалізується у рамках програми ЮНІСЕФ з розбудови системи кращого догляду за дітьми в Україні «Родина для кожної дитини». Програма включає, зокрема, роботу з: (1) посилення превентивних заходів, щоб запобігти потраплянню дітей в інституційні заклади (2) розширення можливостей альтернативних сімейних форм виховання; (3) підтримки сімей, які перебувають у групі ризику.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору