У Чернігові впроваджується послуга “Соціальний супровід під час інклюзивного навчання”
У Чернігівській територіальній громаді нещодавно стала доступною послуга «Соціальний супровід під час інклюзивного навчання» (“Асистент дитини”) в межах реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми». І тепер нею можуть скористатись всі, хто має таку потребу.
П’ять родин у Чернігові вже отримують цю соціальну послугу, дітей в освітніх закладах супроводжують асистенти.
Як скористатися послугою?
- Батьки мають звернутися до інклюзивно-ресурсного центру, де фахівці центру під час комплексної психолого-педагогічної оцінки визначають потребу дитини в соціальному супроводі під час інклюзивного навчання. ІРЦ має оформити відповідний висновок для родини. Ця послуга може бути призначена дітям з особливими освітніми потребами з ІІІ-V рівнями підтримки.
- Далі цей документ разом із заявою від одного з батьків потрібно подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту місцевої ради.
- Пошук асистента.
«Батьки самостійно шукають людину, яка готова бути асистентом для їхньої дитини. Цю послугу може виконувати також хтось із батьків. Але перед тим обов’язково слід пройти 60-годинне спеціальне навчання. Далі відбувається підписання договору між закладом освіти та асистентом за погодженням батьків. Асистент проходить профілактичний медичний огляд та зобов’язується дотримуватись правил внутрішнього розпорядку закладу освіти», – розповідає Юлія Степанець, керівниця відділу соціальної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб.
⠀
Надавачем цієї соціальної послуги є Чернігівський міський центр соціальних служб, який шляхом укладання цивільно-правових угод з безпосередніми надавачами, забезпечує надання супроводу дитини в освітньому закладі. Для отримання детальної інформації звертайтеся: м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 24 а, (0462) 678-607.
Що включає послуга “Соціального супроводу під час інклюзивного навчання”:
🔹допомога в самообслуговуванні;
🔹підтримка у спілкуванні та комунікації з дітьми, педагогами та іншими особами;
🔹організація харчування та допомога у вживанні їжі;
🔹 організація пересування та допомога під час пересування;
🔹спостереження за станом здоров’я, допомога в проведенні необхідних процедур;
🔹допомога під час занять у гуртках, секціях, клубах, культурно-освітніх, спортивно-оздоровчих, науково-пошукових об’єднаннях на базі закладів освіти;
🔹допомога під час ігрової діяльності для дітей дошкільного віку, інших видів діяльності під час освітнього процесу;
🔹допомога під час здійснення рухової активності;
🔹організація денного відпочинку (сну) у закладах дошкільної освіти.
Проєкт впроваджується UNICEF Ukraine за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW) та реалізується у партнерстві з ГС “Українська мережа за права дитини”, БФ “СОС Дитячі Містечка Україна”, ГО “Соціальна Синергія”, БО “Українська освітня платформа”