Дата публікації:

У Чернігові впроваджується послуга “Соціальний супровід під час інклюзивного навчання”

У Чернігівській територіальній громаді нещодавно стала доступною послуга «Соціальний супровід під час інклюзивного навчання» (“Асистент дитини”) в межах реалізації проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми». І тепер нею можуть скористатись всі, хто має таку потребу.

П’ять родин у Чернігові вже отримують цю соціальну послугу, дітей в освітніх закладах супроводжують асистенти.

Як скористатися послугою?

  1. Батьки мають звернутися до інклюзивно-ресурсного центру, де фахівці центру під час комплексної психолого-педагогічної оцінки визначають потребу дитини в соціальному супроводі під час інклюзивного навчання. ІРЦ має оформити відповідний висновок для родини. Ця послуга може бути призначена дітям з особливими освітніми потребами з ІІІ-V рівнями підтримки.
  2. Далі цей документ разом із заявою від одного з батьків потрібно подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту місцевої ради.
  3. Пошук асистента.

«Батьки самостійно шукають людину, яка готова бути асистентом для їхньої дитини. Цю послугу може виконувати також хтось із батьків. Але перед тим обов’язково слід пройти 60-годинне спеціальне навчання. Далі відбувається підписання договору між закладом освіти та асистентом за погодженням батьків. Асистент проходить профілактичний медичний огляд та зобов’язується дотримуватись правил внутрішнього розпорядку закладу освіти», – розповідає Юлія Степанець, керівниця відділу соціальної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб.

Надавачем цієї соціальної послуги є Чернігівський міський центр соціальних служб, який шляхом укладання цивільно-правових угод з безпосередніми надавачами, забезпечує надання супроводу дитини в освітньому закладі. Для отримання детальної інформації звертайтеся: м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 24 а, (0462) 678-607.

Що включає послуга “Соціального супроводу під час інклюзивного навчання”:
🔹допомога в самообслуговуванні;
🔹підтримка у спілкуванні та комунікації з дітьми, педагогами та іншими особами;
🔹організація харчування та допомога у вживанні їжі;
🔹 організація пересування та допомога під час пересування;
🔹спостереження за станом здоров’я, допомога в проведенні необхідних процедур;
🔹допомога під час занять у гуртках, секціях, клубах, культурно-освітніх, спортивно-оздоровчих, науково-пошукових об’єднаннях на базі закладів освіти;
🔹допомога під час ігрової діяльності для дітей дошкільного віку, інших видів діяльності під час освітнього процесу;
🔹допомога під час здійснення рухової активності;
🔹організація денного відпочинку (сну) у закладах дошкільної освіти.

Проєкт впроваджується UNICEF Ukraine за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW) та реалізується у партнерстві з ГС “Українська мережа за права дитини”, БФ “СОС Дитячі Містечка Україна”, ГО “Соціальна Синергія”, БО “Українська освітня платформа”

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору