У громадах Харківщини, Чернігівщини, Київщини та Житомирщини посилено 58 соцпослуг
У період з жовтня по грудень 2024 року у громадах Харківської, Чернігівської, Київської та Житомирської областей впроваджено/посилено 58 соціальних послуг у межах реалізації проєкту “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми”.
Це послуги з:
- розвитку життєстійкості (позитивне батьківство, психосоціальна підтримка);
- кризового/екстреного втручання;
- соціального супроводу сімей, які потрапили в СЖО;
- супроводу під час інклюзивного навчання (“Асистент дитини”);
- денного догляду.
Так, наприклад, у Кегичівській громаді, що на Харківщині, посилено послугу психосоціальної підтримки та позитивного батьківства. На базі Центру Життєстійкості у громаді проводяться групові та індивідуальні заняття для дітей, а також консультації для батьків.
Фахівці центру допомогли шестирічній Аліні подолати страх перед темрявою та навчили розуміти свої емоції. Під час першого спілкування із дівчинкою психологиня помітила інтерес дівчинки до цікавих історій. І потім разом створювали історії, які надихали Аліну до змін. Тим часом мама дівчинки отримувала консультації з позитивного батьківства, де під супроводом психолога вивчала ефективні методи підтримки дитини. Мама навчилася будувати з донькою відкриті бесіди про її переживання, перетворюючи страхи у цікаві розмови та казкові історії.
У Чернігівській міській громаді у листопаді була створена послуга із супроводу під час інклюзивного навчання (“Асистент дитини”).
«Це нова соціальна послуга, яка запроваджена у нашій громаді. Вона спрямована на забезпечення повної та ефективної участі дитини в освітньому процесі. Вже успішно працює для п’яти родин», — розповідає локальна координаторка проєкту в Чернігівській ТГ Світлана Носок.
Надавачем соціальної послуги у Чернігові є Міський центр соціальних служб.
«Я бачу результат, – говорить Людмила, мами Михайлика, який зараз відвідує школу у супроводі із асистентом. – Дитина почала контактувати з іншими людьми. Працює на уроках, соціалізується, розвивається. Я можу ходити на роботу. У моєму випадку, це важливо, адже двох дітей виховую сама».
Працюємо далі над розбудовою потенціалу місцевих органів влади для надання якісних і сталих соціальних послуг задля якісних змін життя родин з дітьми. У межах проєкту у громадах:
- створені робочі групи, проводяться регулярні засідання робочих груп щодо обговорення доступності, розвитку, посилення та впровадження соціальних послуг та послуг соціального характеру на території окремої громади;
- напрацьовані та затверджені місцевими органами влади протоколи міжвідомчої взаємодії;
- проведене мапування соціальних послуг у громадах;
- організовуються тренінги щодо посилення компетенцій фахівців соціальної сфери у громадах;
- проводяться експертні супервізії та вебінари щодо посилення чи впровадження окремих соціальних послуг.
«Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», впроваджується UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). У консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО “Соціальна Синергія” та Українська освітня платформа.