Дата публікації:

Вдалось повернути та возз’єднати із сім’ями 141 дитину – команду УМПД відзначили подякою 

26 грудня у Центрі захисту прав дитини у Києві в рамках плану Президента Bring Kids Back UA відбувся круглий стіл щодо підбиття підсумків супроводу дітей, яких повернули до України після депортації в рф, Білорусі або тимчасово окупованих територій України в умовах збройного конфлікту.

На заході, організованому Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Українську мережу за права дитини (УМПД) представляли Дар’я Касьянова, голова правління УМПД, програмна директорка СОС Дитячі Містечка Україна, та Олена Письменна, кейс-менеджерка Мережі, яка супроводжує сім’ї повернених дітей в проєкті «ШЛЯХ ДОДОМУ».

Дар’я й Олена отримали високу нагороду з рук Дар’я Герасимчук, уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, та Iryna Tulyakova, голови Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.Державну подяку отримала також Наталія Ємець, начальник відділу у справах депортованих департаменту кризового реагування Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, без якої неможливий жоден випадок повернення дитини у співпраці УМПД з Міністерством.

З початку повномасштабного вторгнення станом на 27 грудня 2023 року вдалося повернути та возз’єднати із сім’ями 141 дитину.  Повернення дітей в Україну з рф або тимчасово окупованих територій, возз’єднання їх із сім’ями відбувалося зусиллями: благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна» та Мінреінтеграції, Української мережі за права дитини у співпраці з Мінреінтеграції за підтримки Міжнародної гуманітарної організації Save the Children in Ukraine та доброчинців з усього світу – в межах проєктів «ШЛЯХ ДОДОМУ» і 🆘 ДІТИ UA: МІСІЯ – ПОВЕРНЕННЯ.

Повернення дітей в цифрах і фактах

  • Легких випадків повернення немає – щоразу це спецоперація.
  •  Щоразу це індивідуальний підхід, напрацьованих міжнародних механізмів немає.
  •  Гарантувати успішний результат неможливо: чи росіяни віддадуть дитину, чи повернуться дорослий з дитиною безпечно додому – ніколи не можна сказати напевно.
  • Процес повернення може тривати до двох місяців.
  • Наймолодші повернені нами діти народилися на територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року. Найстарші – за кілька днів по поверненні стали повнолітніми (хвалити Бога, ми встигли їх повернути!).
  •  Найбільша кількість маленьких українців, яких повернули з росії одночасно – 38 дітей з Куп’янського й Ізюмського районів Харківської області (жовтень 2022 року),

Один випадок повернення коштує в середньому понад 600 євро: вартість соціально-психологічного супроводу (речі першої потреби, медична, психологічна допомога, освітні послуги тощо).

За офіційними даними, на 27 грудня 2023 року Україна повернула з депортації 387 дітей. Дані про 19 546 викрадених дітей, які підтверджує Національне інформаційне бюро України, значно занижують реальні цифри. Рахунок іде на сотні тисяч.

Ви можете зробити свій посильний внесок у справу повернення дітей, адже вона потребує і потребуватиме чималих ресурсів. Тисніть кнопку «ПІДТРИМАТИ НАС» на цій сторінці

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору