Дата публікації:

Відпочинок для сімей з дітьми у 2025 році: добірка літніх таборів та програм

Дитинство має залишатися часом радості, відкриттів і гри — навіть коли країна переживає війну. Саме тому літній відпочинок для дітей та сімей набуває особливого значення. У реальності постійної тривоги, втрат і стресу, діти потребують безпечного простору, де можна не просто перепочити, а й відчути себе знову щасливими та захищеними.

Літні табори, сімейні програми відпочинку, психологічні й творчі майстерні стають не лише способом відновлення, а й підтримкою для ментального здоров’я. Вони допомагають дітям соціалізуватись, прожити емоції, яких вони не завжди можуть висловити словами, та побути просто дітьми. А для батьків — це нагода побути разом, відчути підтримку громади чи спеціалістів і зібрати сили на майбутнє.

У цьому матеріалі зібрані перевірені пропозиції для літнього відпочинку у 2025 році — як для дітей, так і для сімей загалом. Частина з них – від членів Української мережі за права дитини.  

Дитячий кемп психологічної підтримки «Маячки» від СОС Дитячі Містечка 

Крута можливість для дітей і підлітків віком від 7 до 17 років. Це більше, ніж просто відпочинок — це простір відновлення, підтримки та розвитку. За два тижні діти:

  • працюватимуть із психологами над емоційним розвантаженням
  • навчаться керувати стресом і тривожністю
  • розвиватимуть навички саморегуляції та комунікації
  • відкриють нове у собі та навколо

Це безпечне середовище, де кожна дитина може відчути турботу, підтримку та зробити важливий крок до емоційного відновлення.

Фото: Дитячий кемп психологічної підтримки “Маячки” від СОС Дитячі Містечка

Учасниками кемпу можуть стати діти з наступних категорій:
– діти з деокупованих та прифронтових територій, яких повернули з депортації;
– діти з родин внутрішньо переміщених осіб;
– діти військовослужбовців;
– діти з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, усиновителів та опікунів, які виховуються в інших формах сімейного виховання; 
 – діти з інвалідністю, особливостями розвитку та пораненнями (дитина має бути автономна та не потребувати додаткового супроводу тьютерів, медичної підтримки).  

Пріоритет при відборі надаватиметься дітям, які нещодавно виїхали з окупованих територій, проживають на територіях, де погіршилась безпекова ситуація та які перебувають під постійними обстрілами, а також НЕ БРАЛИ участь у даній програмі впродовж 2022-24 років.

📌 Деталі та реєстрація – у анкеті.

«Блогер Кемпі» від Фонду Ріната Ахметова 

Зараз відрита реєстрація на весняну зміну у «Блогер Кемпі» від Фонду Ріната Ахметова. Це ― частина програми «Рінат Ахметов — Дітям», в рамках якої хлопчики та дівчатка від 10 до 16 років оздоровлюються, отримують нові навички та повертаються додому із незабутніми спогадами про мальовниче Закарпаття.

Весняна зміна триватиме: з 17 до 26 травня 2025 року.

Реєстрація тут.

«Блогер Кемп» це завжди:

  • якісний відпочинок на свіжому повітрі;
  • цікаві активності;
  • майстер-класи з блогінгу, творчі заняття та розкриття талантів;
  • зустрічі з новими друзями та підтримка досвідчених наставників;
  • психологічна допомога від фахівців, які пройшли підготовку за програмою Фонду «Травма війни».

До участі у «Блогер Кемпі» запрошуються:

  • діти, які були повернені з депортації;
  • діти, які втратили батьків під час війни;
  • діти з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;
  • діти опікунів і усиновителів;
  • діти, які проживають на території, де ведуться активні бойові дії;
  • діти з деокупованих територій;
  • діти, які постраждали від бойових дій.

Участь у проєкті є безкоштовною.

Відео: Фонд Ріната Ахметова

Завдяки «Блогер Кемпу» майже 5 тисяч дітей з усієї України отримали можливість відпочити, відновитися та пройти психологічну реабілітацію. Фонд Ріната Ахметова цілорічно реалізує освітні, оздоровчі, реабілітаційні та мотиваційні програми для дітей і підлітків.

У рамках програми «Рінат Ахметов — Дітям!» різнобічну підтримку отримали майже 6 млн дітей з усієї України. Рінат Ахметов ― Дітям. Допомога, що дарує завтра.

Уточнення — за безкоштовним номером гарячої лінії Фонду 0800509001.

 Психологічні інтенсиви від Gen.Ukrainian

Gen.Ukrainia спеціалізується на питаннях дитинства під час війни та психологічної реабілітації дітей. Вже третій рік поспіль проходять психологічні інтенсиви Gen.Camp, які допомагають дітям прожити глибокий травматичний досвід.

Цього року запускають нову зміну Gen.Camp — унікального психологічного інтенсиву  підтримки та емоційного відновлення для дітей віком від 7 до 17 років які втратили рідних під час війни, і чиї батьки вважаються зниклими безвісти — отримали цей статус з початку повномасштабного вторгнення й до сьогодні.

Фото: facebook.com/gen.ukrainian

В організації вже допомогли більш ніж 500 дітям і хочуть допомогти ще — аби діти змогли впоратися з невизначеністю та отримати кваліфіковану підтримку спеціалістів. 

Психологічний інтенсив  Gen.Camp  проходитимуть у Львівській області. У рамках психологічної реабілітації діти отримують індивідуальну та групову психологічну допомогу і мають змогу опрацювати свій травматичний досвід, навчившись плекати стійкість у найважчі часи.

 Дати проведення інтенсивів:

  • 7 – 21 червня 2025 року — психологічна реабілітація Gen.Ukrainian для дітей віком від 7 до 17 років, чиї батьки вважаються зниклими безвісти з початку повномасштабного вторгнення (24.02.2022) і до сьогодні.  

    Для участі необхідно заповнити анкету за посиланням.
  • 24 червня – 15 липня 2025 року — психологічна реабілітація Gen.Ukrainian для дітей віком від 7 до 17 років, які втратили одного чи обох батьків унаслідок війни.  

    Для участі необхідно заповнити анкету за посиланням

Інклюзивний літній табір «Відчуй літо»

Табір «Відчуй літо» організовує ГО «Відчуй». Це табір, де можна бути собою. Тут підлітки знаходять друзів, з якими хочеться бачитись або переписуватись ще довго після закінчення табору.  

Хто відпочиває в таборі?

  • Підлітки, які спілкуються жестовою мовою та мають порушення слуху.
  • Підлітки з порушенням слуху, які не використовують жестову мову.
  • Підлітки, які зазнали травматичного досвіду через війну.

Що буде? Ігри, вечірки, вечори біля вогнища, майстерки, спорт, підтримка, нові вміння, трохи пригод і дуже багато тепла.

Коли? 27 червня — 7 липня.

Де? Мальовниче Закарпаття (точну локацію скажемо після відбору).

Скільки коштує? Участь — безкоштовна. Організатори покривають все: дорогу, житло, їжу, програму.

Фото: facebook.com/vidchui

Для кого: молоді 11–17 років 

Усім охочим потрібно заповнити заявку до 30 квітня.

 Відповідь надішлють вже 15 травня.

Відпочинок у таборі «Артек» 

Уряд розширив список дітей, які можуть безкоштовно відпочити в таборі «Артек». Зараз табір має дві локації — у Києві та на Закарпатті.

Хто може поїхати:

  • діти військових, які брали участь у бойових діях;
  • діти загиблих захисників;
  • діти, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  • діти-сироти та ті, хто залишився без батьківського піклування;
  • вихованці прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу;
  • діти з малозабезпечених родин;
  • діти, чий тато або мама загинули, зникли безвісти чи померли від поранень, отриманих у зоні АТО.

Щоб подати дитину на відпочинок, потрібно звернутися до органів соціального захисту у вашій обласній військовій адміністрації та написати заяву.

Державна програма медичних гарантій 

У 2025 році держава виділила понад 175,5 мільярда гривень на Програму медичних гарантій — це на 16 мільярдів більше, ніж минулого року.

Ця програма охоплює 44 напрямки медичної допомоги. Один із нових напрямків — це допомога дорослим і дітям, які мають психічні або емоційні труднощі. Таку допомогу надають у центрах ментального здоровʼя або мобільні команди спеціалістів, які виїжджають до пацієнтів.

Батьки, чия дитина потребує реабілітації (наприклад, після травми, стресу чи захворювання), можуть самі обрати медзаклад, який має договір із Національною службою здоровʼя України (НСЗУ). Реабілітаційні послуги — безкоштовні, їх оплачує держава.

Щоб отримати таку допомогу, потрібно:

  1. Взяти електронне направлення у сімейного лікаря або спеціаліста.
  2. Зайти на сайт НСЗУ та знайти карту медичних закладів. Це можна зробити за посиланням «Карта місць надання послуг за договорами».
  3. Обрати свою область і населений пункт.
  4. У полі «Група послуг» обрати:
    – пункт 53 — для стаціонарної реабілітації (якщо дитина буде перебувати у медзакладі),
    – або пункт 54 — для амбулаторної (коли дитина приїздить на процедури й повертається додому).

Якщо важко розібратись на сайті — просто зателефонуйте на гарячу лінію НСЗУ за номером 16-77, і вам підкажуть, куди звернутись у вашому місті чи селі. Оператори працюють з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00, а у п’ятницю –   з 9:00 до 16:45. 

Матеріал підготовлено громадською спілкою “Українська мережа за права дитини” в межах проєкту “Розвиток, впровадження та підтримка ефективних політик сейфґардінг серед членів Української мережі за права дитини та поза нею” за фінансової підтримки Terre des hommes Deutschland.    

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору