Дата публікації:

Як громади трансформують соціальні послуги для сімей з дітьми

Про це говорили 16–17 липня у Києві під час квартальної зустрічі у межах реалізації проєкту “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми”. Представники громад Хаківської, Київської, Житомирської, Чернігівської, національні експерти, партнери проєкту та організатори зібралися, аби підсумувати результати, обмінятися досвідом і спланувати подальші кроки.

Протягом двох днів громади з Київської, Харківської, Житомирської та Чернігівської областей презентували свої напрацювання, ділилися досягненнями й обговорювали виклики у розвитку соціальних послуг.

Серед ключових тем — як створити стійку систему підтримки для дітей і родин у громаді, які послуги працюють найефективніше, і як зміцнити команду соціальних фахівців. Також під час зустрічі  говорили про:

  •  стратегію реформування соціальних послуг;
  • практичний досвід громад — учасники почули про створення Центрів надання соціальних послуг на Київщині, зміни у громадах Харківської області, інновації в Чернігівській та Житомирській областях (медико-соціальні команди, психосоціальна підтримка у пологових);
  • цифрові інструменти та мапування — нові підходи до планування й аналізу соціальних послуг;
  • партнерство з Нацсоцслужбою — обговорено розробку рамки кваліфікацій та системи безперервного навчання для фахівців.

Під час зустрічі громади самі презентували результати: запуск нових послуг, зміну підходів до роботи з вразливими родинами, створення відділень денного догляду.

Окрему увагу приділена реальним практикам трансформації на місцях. Досвід Кегичівської громади, який став прикладом та натхненням для інших, представила Людмила Квока, перша заступниця селищного голови Кегичівської громади.

Що вже вдалося зробити в громадах?

  • 22 нові соціальні послуги створено
  • 96 існуючих послуг — посилено.

Серед впроваджених — денний догляд для дітей з інвалідністю, супровід під час інклюзивного навчання, кризове втручання, раннє втручання, формування життєстійкості.

Більше ніж 2700 фахівців соціальної сфери та представників місцевої влади пройшли навчання, тренінги й супервізії в межах проєкту. Це допомогло посилити професійну спроможність команд у громадах.

  • 5995 унікальних бенефіціарів, з них 3499 — діти, отримали доступ до соціальних послуг; 
  • 5370 осіб — підтримку у сфері психічного здоровʼя та життєстійкості;
  • 22811 осіб — доступ до психосоціальної допомоги.

Це — не лише цифри. Це зміни, які сьогодні торкаються життя конкретних дітей, родин, фахівців. А завтра — стануть частиною сталої системи соціальної підтримки по всій країні. Квартальна зустріч об’єднала більше 40 учасників із різних регіонів України, які щодня працюють над тим, щоб кожна дитина зростала у безпечному середовищі. Спільна рефлексія, професійні діалоги та інноваційні підходи — усе це зміцнює мережу партнерства та сприяє реальним змінам на місцях.

Обмін досвідом, обговорення як успішних кейсів, так і проблемних питань, дає наснаження та натхнення громадам рухатися далі. 

Проєкт “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми” реалізується ЮНІСЕФ Україна за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW), у партнерстві з Українською мережею за права дитини, БФ “СОС Дитячі містечка” Україна, ГО “Соціальна Синергія” та Українською освітньою платформою.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору