Дата публікації:

Захист прав дітей на місцевому рівні – розпочався новий проєкт за підтримки USAID «ГОВЕРЛА»

Громадянська спілка «Українська мережа за права дитини» розпочала реалізацію проєкту «Гроші для дитини, дитинство в сім’ї, послуги в громаді». Він реалізується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з метою довгострокового вдосконалення соціальних послуг у громадах для задоволення потреб дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від їх форми влаштування. Ця мета буде досягнута шляхом дослідження передумов для зміни системи бюджетного фінансування, підвищення обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування та громадськості у сфері охорони дитинства, забезпечення їхніх прав та розвитку послуг у громадах.

«Розвиток соціальних послуг у громадах є одним з пріоритетів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Тому спільно з Громадянською спілкою «Українська мережа за права дитини» ми плануємо дослідити ефективність діючої системи догляду й виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у 14 громадах-партнерках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». На основі дослідження буде розроблено рекомендації органам місцевого самоврядування для організації ефективної системи надання відповідних послуг на місцевому рівні», – сказала Наталія Гнидюк, заступник керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Дослідження чинної системи фінансування догляду й виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування планується провести протягом перших 4 місяців реалізації проєкту, а до кінця 2023 року – напрацювати рекомендації щодо організації ефективної системи надання послуг на рівні громади, що найкраще відповідають потребам дитини.

«Наявна система фінансування догляду та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування не заохочує всиновлення, патронат, прийомне батьківство чи опіку над дитиною, натомість цементує систему інституційного виховання, оскільки фінансування спрямоване саме туди. Хоча численні дослідження доводять, що дитина має зростати у сім’ї, а інституційний догляд неймовірно шкідливий для її розвитку і здоров’я. Ми хочемо дослідити, чи можливо спрямувати фінансування для підтримки сімей, а не закладів, для розвитку необхідних послуг у місці проживання дитини, щоб вона могла ходити в школу пішки або їздити туди шкільним автобусом, щоб сім’я у кризі мала підтримку соціальних фахівців і психологів, щоб за медичними чи реабілітаційними послугами не треба було їхати в обласний центр», – пояснює Дар’я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини». «Перерозподіл коштів із закладів на дітей міг би дозволити майбутнім батькам-всиновителям, патронатним вихователям чи опікунам забезпечити дітям належний рівень догляду, а громадам — відкрити чи розвинути послуги для їхньої підтримки».

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору