Шлях додому

Дев’ятирічного Миколку вдалося вивезти з-під окупації на Луганщині

Дата публікації:

Цього разу спрацювала народна пошта – мама 9-річного Миколки, який залишився без неї в окупації на Луганщині, дізналася про повернення на територію вільної України сина своєї знайомої, і теж звернулася до нас. Учора хлопчик з мамою, завдяки зусиллям фахівців проєкту «ШЛЯХ ДОДОМУ», перетнули український кордон і почули заповітне «Вітаємо вдома!». 

Незадовго до повномасштабного вторгнення Миколчина мама переїхала з чоловіком на Миколаївщину. Дитина на...

Дивитись деталі

П’ятеро вихованців ДБСТ з мамою-вихователькою вдалося вивезти з-під окупації на Луганщині

Дата публікації:

Одразу 5 дітей – цілий дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – з мамою-вихователькою вдалося вивезти на територію вільної України! Родина жила в селищі на Луганщині, яке на початку повномасштабного вторгнення потрапило під окупацію російських військ. Шлях додому торували СОС Дитячі Містечка Україна, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Луганська обласна державна адміністрація, Українська мережа за права...

Дивитись деталі

 «Шлях додому»: Повернення довжиною в півтора воєнні роки та кілька європейських країн

Дата публікації:

Ширина Дніпра і повномасштабна війна, яка триває вже понад півтора року, – такою була відстань між дітьми й батьками однієї херсонської сім’ї. Нарешті 6-річний Яша, 8-річна Даринка та їх старший брат Сашко, якому десять, знову з мамою і татом. Возз’єднати родину допомогли Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська мережа за права дитини (УМПД).

У лютому 2022-го діти гостювали у бабусі й дідуся в селі на лівому...

Дивитись деталі

«Шлях додому»: Повернення на територію вільної України 9-річної Надійки та її 14-річного брата Михайла

Дата публікації:

9-річна Надійка та її брат Михайло 14-ти років нарешті повернулися до батьків після 19 місяців розлуки. З окупованої частини Херсонщини дітей допомогли вивезти Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська мережа за права дитини. Родзинкою цього повернення стало те, що подруга мами погодилася власним коштом супроводжувати її в поїздці по дітей – пожертвувала власною безпекою заради іншої людини.

Напередодні...

Дивитись деталі

“Шлях додому”: Повернення в Україну 12-річного Давида

Дата публікації:

Майже 1,5 року Давид не чув маминого голосу, перебуваючи спочатку на тимчасово окупованій Донеччині, а потім в росії. На початку вересня бабуся повернула хлопчика додому – за допомоги Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська мережа за права дитини.

Майже 1,5 року Давид не чув маминого голосу, перебуваючи спочатку на тимчасово окупованій Донеччині, а потім в росії. На початку вересня бабуся повернула...

Дивитись деталі

ФСРи проєкту «Шлях додому»: «Посміхаюся, коли пишу людині на перетині кордону: “Вітаю вдома!”»

Дата публікації:

Будь-який етап повернення дитини додому – складний і відповідальний по-своєму. 

Перші надважливі кроки роблять Олександра та Світлана – двоє фахівчинь соціальної роботи (ФСР) в проєкті «Шлях додому». Саме вони супроводжують родича чи офіційного представника до виїзду по дитину і на самому шляху – в рф або на непідконтрольну українському уряду територію – і, власне, назад.

Команда проєкту вважає, що на плечі ФСРів лягає тяжка ноша: встановити...

Дивитись деталі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору