“Потрібен план повернення сімей, не тільки дітей“, – Дар’я Касьянова в етері Громадського радіо

Дата публікації:

За даними Національної сервісної служби України, зараз в евакуації за кордон у складі закладів 2 042 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Про план їх повернення в етері “Громадського радіо” розповідала Дар’я Касьянова, голова правління ГС “Українська мережа за права дитини”, програмна директорка МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна” 

“…Ми хочемо в перспективі повернути всіх наших дітей, тому що насправді все, що відбувається в Україні, робиться заради дітей. Ми б хотіли, щоб діти поверталися, і сім’ї поверталися, і люди поверталися вже після нашої перемоги. Але на цьому етапі дуже важливо розуміти все ж таки план, як ми це будемо робити. І чи не буде так, що якихсь дітей ми не зможемо повернути, тому що у нас вже такі є випадки, коли область готова була повернути, але вирішили, що туди, куди хочуть повертати наших дітей, там небезпечно “, – розповіла Дар’я. 

Вона розповіла про мінімум три головні виклики, що потрібно врахувати при розробці плану: 

  • не усі евакуйовані діти з одного закладу живуть разом, можуть бути розділені і рідні брати й сестри; 
  • ми не знаємо які потреби є зараз у дітей, бо немає моніторингу; 
  • щоб повертати дітей – мають бути гарантовані безпекові умови, облаштовані укриття в місці, де живуть діти.

Також вона наголосила, що дітей-сиріт, яких було евакуйовано за кордон, можна усиновити, взяти під опіку чи влаштувати до сімейних форм виховання. Це можуть зробити тільки громадяни України, які оформили усі відповідні документи та пройшли навчання кандидатів в усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки чи батьки-вихователі.  

“Зараз вже є достатньо випадків, коли дійсно можна поїхати  і встановити контакт, познайомитись з дитиною, яка знаходиться за кордоном. І є практика, що така “нульова” зустріч, “нульовий” контакт може відбутися онлайн… І у нас є такі випадки, коли діти знайомились зі своїми потенційними батьками, і батьки їхали і забирали”, – розповідає Дар’я. 

Послухати запис етеру можна на платформі Sound cloud.

Нагадуємо, що 17 липня УМПД опублікувала позицію членів Мережі, де наголосила, що потрібно створити Національний план повернення дітей або продовження їх перебування за кордоном. А для цього необхідно провести якісний моніторинг становища цих дітей та їх індивідуальних потреб.  

Вже 5 серпня на засіданні Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану обговорювали розробку плану повернення дітей, які були евакуйовані у складі закладів за межі України через російську агресію.  

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору