Листопад
2024

Підтримка реформи Кращого Догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми

Проєкт «Підтримка реформи Кращого Догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» впроваджується консорціумом партнерських організацій: ГС “Українська мережа за права дитини”, МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна» та МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Територія впровадження:
Проєкт реалізується у 10 громадах Волинської області: Турійська, Маневицька, Устилузька, Локачинська, Голобська, Камінь-Каширська, Рожищенська, Підгайцівська, Поромівська, Олицька.

Термін реалізації проєкту:
17 жовтня 2024 року — 30 вересня 2025 року.

Передумови:
Для того щоб підтримати батьків у складні часи та зберегти сім’ю для дитини, в Україні проводиться реформа з деінституціалізації (скорочено — Де-І чи ДІ), або ж реформа системи догляду та підтримки дітей. Над її впровадженням, окрім державних структур, працюють міжнародні та українські громадські організації. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) втілює глобальну програму “Кращий догляд для кожної дитини”, яка є складовою реформи системи догляду та підтримки дітей.

Програма “Кращий догляд для кожної дитини” спрямована на створення умов для зростання дітей у сімейному середовищі, особливо під час гуманітарної кризи в Україні. Вона зосереджується на розвитку соціальних послуг для сімей, усиновленні, альтернативних формах сімейного виховання, а також на трансформації інституційних закладів. Важливі аспекти реформи включають запобігання розлученню дітей з батьками, розширення можливостей для усиновлення, підтримку соціальних працівників, зміцнення нормативної бази та створення систем моніторингу для забезпечення найкращих інтересів кожної дитини.

Також, для реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей, ще в серпні 2023 року було створено Координаційний центр з питань сімейного виховання та догляду за дитиною. 20 грудня 2023 року Коордцентр презентував Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному середовищі.

Цілі проєкту:
Впровадження проєкту «Підтримка реформи Кращого Догляду у Волинській області шляхом посилення соціальних послуг та системи догляду за дітьми» базується на завданнях Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному середовищі та ставить перед собою наступні цілі:

  • Розширення підходу «Кращий догляд» у 10 громадах Волинської області: оцінка потреб у соціальних послугах дітей та сімей, картування надавачів соціальних послуг, впровадження мінімального пакета соціальних послуг відповідно до оцінки потреб:
  • соціальний супровід дітей та сімей у складних життєвих обставинах,
  • соціальний супровід альтернативної опіки,
  • кейс-менеджмент,
  • денний догляд,
  • супровід під час інклюзивного навчання,
  • комплексна послуга консультування для посилення життєстійкості (психосоціальна підтримка, позитивне батьківство, ненасильницьке вирішення конфліктів).
  • Посилення системи захисту дітей у Волинській області: вдосконалення існуючих механізмів захисту дітей та впровадження нових; створення навчальних програм для ФСР та ССД; запуск соціальної послуги підтримки для жінок з дітьми (соціальна квартира).
  • Підтримка та розвиток сімейних форм виховання (СФВ): рекрутинг нових та підтримка існуючих опікунів; зміцнення механізмів моніторингу, таких як гарячі лінії та інші служби підтримки для дітей та опікунів у надзвичайних ситуаціях.
  • Повернення та реінтеграція дітей, що були евакуйовані в складі інтернатних закладів за кордон після початку повномасштабного вторгнення: оцінка потреб дітей та визначення можливості їх повернення до своїх біологічних сімей або влаштування до СФВ.

У співпраці з громадами буде створено стратегію соціальної підтримки для дітей та їхніх сімей. Вона дозволить впровадити інтегрований пакет послуг та пільг, розширити можливості надання безперервних соціальних послуг, розширити пропозицію соціальних послуг. Велика увага приділятиметься підготовці спеціалістів у розвитку сімейних форм виховання, буде створено програми тренінгів для підвищення їх кваліфікації.

Донор проекту:
Проект у роботі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору