Проєкт СПІЛЬНО. Соціальні послуги – новий етап II фази проєкту
Проєкт СПІЛЬНО. Соціальні послуги впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW). В Консорціум входять: ГС “Українська мережа за права дитини”, МБО “Партнерство «Кожній дитині»”, МБО БФ “СОС Дитячі Містечка України” , ГО “Соціальна Синергія”, ГО “Дніпровська ліга соціальних працівників”, ГО «Всеукраїнська організація “Клас”».
Громади, в яких тепер працює оновлений проєкт:
Київ; Чернігів; Житомир; Коростень, Бердичів (Житомирська область); Вінниця, Жмеринка, Погребище, Хмільник (Вінницька область); Калуш (Івано-Франківська область); Білозір’я, Сміла (Черкаська область); Полтава, Пирятин (Полтавська область); Павлоград, Новомосковськ, Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Запоріжжя.
Тривалість проєкту: вересень 2022 рік – лютий 2024 рік
Повномасштабне вторгнення рф в Україну призвело до збільшення кількості потребуючих сімей та створило нові виклики для системи соціального захисту населення. Потреба у соціальних послугах стала ще більш нагальною, тому проєкт продовжуватиме розвивати і зміцнювати систему підтримки вразливих сімей, зокрема в тих громадах, що прийняли велику кількість внутрішньо переміщених осіб.
Реагуючи на виклики війни, оновлений проєкт ставить наступні цілі:
- надання психосоціальної підтримки дітям через дружні до дітей простори (Дитячі точки СПІЛЬНО) та мобільні команди;
- підтримку батьків та посилення їх спроможності піклуватись про дітей в умовах війни;
- посилення компетенцій професіоналів соціальної сфери у сфері супроводу випадків (кейс-менеджменту) та психосоціальної підтримки;
- розбудова потенціалу громади надавати соціальні послуги: всебічна експертна підтримка у налагодженні ефективної міжсекторальної взаємодії та створенні нових соціальних послуг.
Цільові групи бенефіціарів
Основні цільові групи для роботи з фахівцями точок та мобільних команд СПІЛЬНО:
- сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- сім’ї внутрішньо переміщених осіб;
- сім’ї із постраждалих громад;
- сім’ї, де є діти з інвалідністю;
- багатодітні сім’ї;
- малозабезпечені сім’ї;
- сім’ї, у яких існує ризик передачі дитини до закладів для дітей-сиріт та набуття дітьми статусу, позбавлених батьківського піклування;
- сім’ї з неповнолітніми одинокими батьками;
- діти та батьки, які постраждали від насильства;
- вразливі сім’ї.
Донори
Партнери
ІІ фаза проєкту
Проєкт “Спільно. Соціальні послуги для сімей у громадах” впроваджувався Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з п’ятьма громадськими організаціями на чолі з Українською мережею за права дитини за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW) В партнерство входили: БО “Надія і житло для дітей”, МБО “Партнерство «Кожній дитині»”, МБО БФ “СОС Дитячі Містечка України” , ГО “Соціальна Синергія”.
Територія впровадження: У проєкті брали участь громади Луганської (Троїцька ТГ, Соледарська ТГ, Білокуракінська ТГ, Чмирівська ТГ, Новопсковська ТГ, Старобільська ТГ, Марківська ТГ, місто Сватове,) та Донецької (місто Дружківка, Миколаївська ТГ, Сіверська ТГ, місто Покровськ, місто Костянтинівка, Бахмутська міська громада, Лиманська ТГ, Мирноградська ТГ) областей.
Тривалість проєкту: літо 2021 – до нині, але із вересня 2022 року в оновленому форматі.
Завдання проєкту: налаштувати стабільну систему соціальних послуг, яка виявлятиме ризики та вчасно на них реагуватиме, а також забезпечити нові у проєкті громади необхідною інфраструктурою для надання послуг.
Завдання досягалися шляхом:
- допомоги у визначенні потреб мешканців громади у соціальних послугах;
- допомоги в укладанні програми соціальних послуг відповідно до потреб громади та бюджетуванні необхідних послуг;
- налагодження міжвідомчої взаємодії — між управліннями і відомствами (освіта, поліція, охорона здоров’я, соціальні служби тощо) для виявлення родин у складних життєвих обставинах та ефективного реагування на їхні потреби;
- навчання соціальних працівників;
- ремонту та облаштування приміщень, у яких будуть створені віддалені робочі місця для надання соціальних послуг мешканцям громади.
У зв’язку з повномасштабним вторгненням проєкт “Спільно” було переформатовано, зважаючи на гуманітарну кризу, що загострилася у лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Так розпочався новий етап II фази проєкту.
Донори
Партнери
Про першу фазу проєкту “Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді” можна переглянути інформацію тут