Лютий
2015

Зміцнення громадянського суспільства шляхом створення Української Мережі за Права Дитини

Підтримка дітей та молоді в Україні організовується майже виключно державою. Через відсутність фінансових і правових норм в українському законодавстві лише кілька сотень неурядових організацій беруть активну участь у захисті прав дітей та молоді в Україні. Український уряд прагне, однак, оперативно запровадити ринок соціальних послуг та вирішити ці питання в процесі. У цьому випадку ми очікуємо, аналогічно до процесів в країнах ЄС, значного зміцнення ініціатив громадянського суспільства і організацій з питань допомоги дітям та молоді.

Зараз в Україні, НУО, що займаються питаннями захисту прав дітей та молоді, не організовані в асоціації, які б виходили за рамки тимчасового проєкту, чи мали б на меті побудову стійкого потенціалу громадянського суспільства в Україні. Як правило, всі кооперації носять місцевий характер і обмежуються кількома партнерами. Таким чином, також не вистачає структур, що сприяли б створенню консенсусу між усіма активними НУО і підтримували представлення їхніх інтересів у державних органах (Верховній Раді, Міністерстві соціальної політики, Міністерстві фінансів, установ з питань молоді та соціального захисту, регіональних та місцевих адміністраціях, тощо). Саме тому було ініційовано створення мережі, яка б об’єднувала громадські організації, що працюють у сфері захисту прав дитини.

Мета проєкту

  1. Зміцнення українського громадянського суспільства і розвиток співробітництва з країнами Європи в галузі допомоги дітям та молоді.
  2. Підготовка до створення Мережі за права дитини в Україні.
  3. Розвиток співпраці з європейськими організаціями, які активно беруть участь у допомозі дітям та молоді.

Під час проєкту здійснено:

Створення
Довідника громадських організацій, що працюють у сфері захисту прав дитни
Проведення 6 круглих столів на тему
«Стан реалізації прав дитини в Україні: місце та роль громадських організацій» в містах України
Навчальна поїздка до Німеччини з метою ознайомлення з роботою Німецької ліги захисту дітей, завданнями, процесом формування мереж НУО
Проведення Міжнародної конференції 
“Роль та вплив громадських організацій на державну політику щодо забезпечення прав дитини: європейські та українські перспективи”
Розробка веб-сайту Української Мережі за Права Дитини, спочатку демо-версії, а згодом – і повної
Розробка правових документів
для заснування Української Мережі за Права Дитини (статути, фінансова політика, порядок процедури, реєстрація та ін.)З 1 лютого 2018 р. створення та забезпечення роботи Секретаріату Громадської спілки “Українська мережа за права дитини”

Проект реалізовано за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина за заявкою Німецько-Польсько-Українського Товариства в Україні.

Завершений проєкт
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору