Лютий
2022

Проєкт «Екстрене реагування на потреби незахищених сімей з дітьми, які постраждали від загострення бойових дій в Україні через підтримку гарячої лінії»

Цілі проєкту: Реагування на надзвичайні ситуації на підтримку дітей по всій Україні в умовах загострення бойових дій.

Завдання проєкту: Надавати батькам, опікунам, соціальним працівникам, кейс-менеджерам, членам прийомних сімей та працівникам інших форм альтернативної опіки інформацію з питань, що стосуються доступності основних послуг (зокрема, охорони здоров’я, соціального забезпечення, правової допомоги тощо), а також інформацію на конкретні теми (наприклад, гендерне насильство, EORE, HLP, внутрішнє переміщення тощо)

Тривалість проєкту: лютий – грудень 2022 року.

Територія впровадження: територія України.

Досягнуті результати:

– Відповідно до завдань проєкту на гарячу лінію надійшло 79 967 дзвінків від батьків, опікунів, соціальних працівників, кейс-менеджерів, членів прийомних сімей та працівників інших форм альтернативного догляду, що на 44 967 перевищує планові показники. Виконано  на 230%.

– Географія звернень охопила не лише територію України, як це очікувалося.

На лінію надійшли звернення з Європи (Польща, Німеччина, Італія, Іспанія та інші), Америки, Канади щодо усиновлення, встановлення опіки над дітьми, батьки яких загинули під час бойових дій, або не можуть піклуватися про них з різних причин. Також, родичі, які проживають за кордоном, цікавилися можливостями підтримки тих, хто залишився на території України, або потрапив в окупацію. Не поодинокими були випадки звернень одного з подружжя щодо вивезення дітей за кордон іншим з подружжя без документально оформленої на те згоди першого. З початком навчального року з’явилися звернення про можливості продовження навчання дітей в українських школах онлайн.

Основними запитаннями були:

– отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій.

– отримання гуманітарної допомоги сім’ям з дітьми, серед яких особливо частими були пошуки дитячого харчування, засобів гігієни для немовлят, підготовки вагітних жінок до пологів.

– питання соціальних виплат на окупованих територіях, а також на територіях, де ведуться активні бойові дії.

– евакуація сімей з дітьми з окупованих територій та зони активних бойових дій.

– придбання коштовних ліків та пошуку можливості проходження реабілітаційних програм для дітей з інвалідністю, лікування поранених дітей за кордоном.

– забезпечення житлом сімей ВПО, його облаштування чи ремонту. З настанням осені частими стали звернення щодо придбання твердого палива для опалення будинків, генераторів для протистояння блекаутам.

– питання, пов’язані з порушенням прав дитини.

Також на гарячу лінію надходили дзвінки від опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, які дбали про дотримання прав влаштованих в їхні родини дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Основними запитаннями були: збереження та забезпечення державних соціальних допомог на утримання такої категорії дітей, забезпечення їх та осіб з їх числа житлом, організації дистанційного навчання. 

На гарячу лінію зверталися соціальні працівники. Їх цікавила психологічна підтримка, та гуманітарна допомога сім’ям, які перебувають на обліку їхніх установ.

– Кількість дітей та їхніх сімей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, були перенаправлені через гарячу лінію та охоплені за допомогою кейс-менеджменту склала 1 746 , що на 1 546 перевищує плановий показник. Виконано на 873%.

Серед сімей, які перебували під супроводом, 50% багатодітних, 16% – одиноких матерів чи батьків, 10% сімей, які виховують дітей з інвалідністю. 

Таким чином спільними зусиллями вирішувалися питання: 

оформлення виплат державної соціальної допомоги,

реструктуризація боргу за надмірну виплату державної соціальної допомоги,

боротьба з наслідками пожеж в будинках після бомбардувань, 

придбання специфічних ліків, 

допомога у процесі підготовки до оперативних втручань, 

пошук можливостей реабілітації дітей,

оформлення інвалідності дітям,

відновлення права дітей на освіту,

допомога жертвам домашнього насильства,

встановлення правового статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і влаштування їх в сім’ї,

оформлення статусу ВПО родинам, 

– 473 сім’ї з дітьми отримали непродовольчі гуманітарні набори – засоби гігієни, комплекти постільної білизни, канцтовари для школи, що на 123 перебільшує плановий показник. Виконано на 135%

– Операторам довелося проводити глибинні інтерв’ю з бенефіціарами, щоб зрозуміти, як комплексно допомогти сім’ям з дітьми. У проєкті була налагоджена тісна співпраці трьох команд: оператори, кейс-менеджери та пошуковики інформації, що дозволило оперативно реагувати на запити та вчасно надавати ефективну допомогу. Результати провадження проєкту засвідчують його вагомий внесок у боротьбу з гуманітарною кризою, викликаною військовими діями на території України.

Завершений проєкт
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору