Квітень
2023

Проєкт «Гроші для дитини, дитинство в сім’ї, послуги в громаді»

Впроваджується в рамках Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» (ГОВЕРЛА)


Ціль: Забезпечити дотримання державних гарантій у сфері догляду і виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від форми влаштування, шляхом дослідження передумов для зміни системи бюджетного фінансування та підвищення обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування та громадськості у сфері захисту дитини, забезпечення її прав та розвитку послуг в громадах, що найбільше відповідають потребам дитини

Завдання 1. Дослідження ефективності діючої системи фінансування догляду і виховання дітей позбавлених батьківського піклування незалежно від форми влаштування у забезпеченні державних гарантій на базі 14 ОТГ України, розробка альтернатив та рекомендацій.

Завдання 2. Підвищення обізнаності працівників органів місцевого самоврядування/органів опіки та піклування та громадськості 14 ОТГ.

Завдання 3. Проведення адвокаційної кампанії з метою забезпечення рівності прав дітей на утримання державою, незалежно від форми влаштування та інформаційної кампанії з метою інформування суспільства про необхідність зміни системи фінансування догляду і виховання дітей позбавлених батьківського піклування.

Географія: 14 громад (Полтавська, Одеська, Львівська, Волинська, Рівненська, Закарпатська, Житомирська області)

Період впровадження : 9 місяців

Очікувані Результати: 

  • Зростання зацікавленості та політичної волі у керівництва ОТГ у забезпеченні прав дитини та розвитку сімейних форм виховання, які повністю відповідають, і вимогам Конституції України, і Конвенції ООН про права дитини та дозволяють реалізувати не тільки потреби у фінансовому забезпеченні, а й права на здоровий розвиток, ефективну адаптацію та соціалізацію дитини.
  • Формування бачення необхідності/неминучості змін та готовності до їх запровадження у посадових осіб керівного складу ОТГ, працівників служб у справах дітей ОТГ та представників громад.
  • Посилення ролі та впливу ОГС та громадськості у сфері захисту прав дитини на місцевому рівні – «інтереси дитини понад усе».
  • Підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування у сфері захисту прав дитини, розвитку сімейних форм виховання, розвитку соціальних послуг для дітей позбавлених батьківського піклування в громадах, раціонального бюджетування та витрачання ресурсів.

Очікуваний Вплив: 

  • Зміна законодавства у сфері фінансування догляду і виховання дітей позбавлених батьківського піклування.
  • Перезавантаження реформи деінституалізації в Україні – створення умов для реалізації права дитини, позбавленої батьківського піклування на сімейне виховання – «догляд і виховання в сім’ї,  послуги – в громаді».
  • Створення підґрунтя та стимулів для впровадження/розвитку соціальних послуг для дітей і сімей з дітьми в громадах.
  • Забезпечення існування єдиної державної системи захисту прав дитини з чіткими повноваженнями та відповідальністю посадовців місцевого самоврядування.
  • Розширення можливостей членів громад для посилення діалогу «громада-влада» та створення сприятливого зворотного зв’язку – «влада – громада».
Донор проекту:
Проект у роботі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору