Проєкт “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми”
Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» впроваджується в консорціумі організацій: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», ГО «Соціальна Синергія» та БО «Українська освітня платформа» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW).
Гуманітарні потреби в Україні не скорочуються, а за час війни ще більше посилилися. Сім’ї з дітьми втрачають рідних та близьких, покидають власні домівки, розлучаються з рідними людьми, опиняються на межі бідності, мають обмежений доступ до медичних, освітніх, психологічних, соціальних послуг…
Мета проєкту: надання сталих послуг мінімального пакету інтегрованих соціальних послуг для подальшого напрацювання стандартів цих послуг на державному рівні.
Цілі проєкту:
- Розвиток спроможності місцевих органів влади та соціальних працівників для надання якісних та сталих соціальних послуг.
- Посилення спроможності фахівців, які працюють в просторах дружніх до дитини.
- Підтримка та розширення соціальних послуг для дітей та родин з дітьми відповідно до потреб муніципалітету/громади (ведення випадків, направлення до соціальних служб тощо).
Тривалість проєкту: січень 2024 – червень 2025 року
Територія впровадження: Україна (28 громад у Житомирській, Київській, Чернігівській та Харківській областях).
Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми пропонує розвиток та впровадження, наприклад, таких послуг, як соціальний супровід альтернативних форм виховання (ПС/ДБСТ, опіка, піклування); денний догляд за дітьми; кризове втручання. Також підсилення розвитку соціальних послуг: медіація, розвиток батьківських компетенцій, раннє втручання, психосоціальна підтримка.
Для ефективного реагування на гуманітарну кризу та сприяння відновленню України уряду та його партнерам у різних секторах, зокрема у сфері захисту дітей, охорони здоров’я, освіти та соціальної політики, вкрай важливо зосередитися на розробці, координації, впровадженні та моніторингу спільного пакету інтегрованих соціальних послуг та виплат. Для цього потрібні чіткі керівні принципи та підтримка територіальних громад у впровадженні цих послуг, а також спільне планування та скоординована реалізація послуг між неурядовими суб’єктами.
Очікувані результати:
- Оцінка та аналіз існуючих документів зі стандартами послуг та практик на місцях (оцінки на місцях) для надання інформації про якість послуг та приведення їх у відповідність до найкращих світових практик, зокрема принципів ЄС, найкращих гуманітарних практик та стандартів, що враховують потреби людей з обмеженими можливостями.
- Оцінка наявного кадрового потенціалу та кваліфікації для підтримки пакету послуг та розробка плану посилення кадрового потенціалу для усунення виявлених прогалин.
- Розробка специфікацій послуг, які включають конкретні вимоги до територіальних громад щодо планування, бюджетування та реалізації пакету послуг, включаючи дотримання принципів ЄС, найкращих гуманітарних практик та інклюзивних послуг.
- Розробка багатосекторального підходу для:
- Міжсекторальна система координації та перенаправлення;
- Критерії та процеси надання послуг;
- Інтегроване ведення випадків;
- Узгодження посадових інструкцій/керівних принципів;
- Навчання працівників соціальних служб, служб у справах дітей, охорони здоров’я та освіти;
- Багатосекторальне планування та бюджетування.
Донор проєкту: KFW, UNICEF