Вересень
2022

Проєкт «ПОЧУЙМО ДИТИНУ»

«ПОЧУЙМО ДИТИНУ» – проєкт «Української мережі за права дитини» у партнерстві з Громадською організацією “Еммаус” у межах її проєкту “LOGIN: робота та інклюзія молоді з інвалідністю та сиріт у Харкові” за підтримки Регіону Ємілія-Романья (Італія).

У цьому проєкті діти з непростими долями та досвідом війни були співрозмовниками журналістів. А інтерв’ю з дітьми або історії про них опублікували провідні медіа України.

Мета:

підтримати на порядку денному суспільства проблему захисту прав дитини під час війни.

Завдання проєкту

  1. Задокументувати історії дітей, які ми збираємо як фактаж, evidence base, для посилення нашої позиції у необхідності реформи інтернатів. Навіть в умовах війни «Українська мережа за права дитини» орієнтується на потреби, інтереси дитини та її базове право – право на сім’ю. 
  2. Допомогти дитині пережити все, що відбувається навколо неї сьогодні, у спосіб говоріння/спілкування, коли вивільняються пов’язані з війною емоції, відбувається рефлексія. Своєю чергою, це допомагає дорослим легше зрозуміти потреби дитини, мати змогу зарадити їй.

Тривалість проєкту: 15 вересня 2022 – 31 січня 2023 року

Територія впровадження: У проєкті брали участь діти ДБСТ Ткаля (Марганець – Яремче), ДБСТ Целухіних (Рубіжне – Закарпаття), ДБСТ Ніколайчуків (Гостомель), випускниця інтернату, людина з інвалідністю, яка мешкає в будинку підтриманого проживання ГО “Еммаус” (Харків – Італія); а також вихованець Лисичанського центру соціально психологічної реабілітації (Лисичанськ – Львів).

Досягнуті результати:

– Записано 5 розмов з дітьми/групами дітей, які виховуються в прийомних сім’ях, ДБСТ, будинках підтриманого проживання, були вихованцями інтернатних закладів про їхнє життя під час війни (перебування під обстрілами, тимчасова окупація, евакуація, нові умови проживання в Україні чи іншій країні) та поширення історій серед широкої аудиторії. Під час інтерв’ю могли бути присутні відповідальні дорослі, соціальні працівники, які супроводжують сім’ї з дітьми.

– Історії або інтерв’ю дітей розміщено на сайтах наших інформаційних партнерів – «УП.Життя», «Дзеркало тижня», «Громадське радіо», «ФАКТИ», «Польське радіо»:

Текстові матеріали:

Ірина Ларікова :«У дитбудинку тобі кажуть: від тебе відмовилися рідні, ти нікому не потрібен»

Ховалися три місяці у кімнаті для грошей. Як прийомна мама із 14 дітьми рятувалися від війни на Дніпропетровщині

«Хочу, щоб іноді було тихо. Боюсь пропустити, коли скажуть, що закінчилась війна»

Свята з мрією про перемогу і родинний будинок 

«Коли собака, якого ти обіймав, розлітається на шматки, перестаєш думати, що війна несправжня»: історія 17-річного сироти з Лисичанська

Радіоматеріали:

За кордоном люди з інвалідністю почуваються більш впевнено, але я б хотіла повернутися в Україну — вихованка інтернату Ірина Ларікова

Коли 16-річні сестри з багатодітної родини вели прямий ефір з Марганця для японських дітей, раптово пролунали вибухи

«Я живу в місті, де тихо, де не стріляють — це найбільше щастя» — 17-річний Олександр Стукало, який рятувався від війни двічі

Радіопередачі про проєкт:

Аби дитина мала змогу пережити те, що відбувається навколо неї сьогодні, їй треба вивільняти емоції та говорити про них: Олена Холоденко про проєкт «Почуймо дитину»

«Інклюзивна Україна» — авторська рубрика Володимира Носкова. Проєкт “Почуємо дитину”

Проєкт «Почуймо дитину» – невеликий проєкт із великим завданням.

Завершений проєкт
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору