Липень
2020

Спільний проєкт з ЮНІСЕФ для захисту дітей під час пандемії COVID-19

42 тисячі дітей, у тому числі діти з інвалідністю, повернулися з інтернатних закладів у свої родини через пандемію. Повернення відбулося без попередньої перевірки умов у сім’ях. 

Значна частина цих родин має складні фінансові обставини, а стресові умови збільшують вірогідність недбалості чи навіть жорстокого ставлення до дітей. Через брак захисного обладнання соціальні працівники та працівники служб у справах дітей не могли відвідувати та моніторити родини.

Для підсилення системи соціального захисту дітей та їхніх сімей в умовах надзвичайної ситуації, Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міністерством соціальної політики України впроваджує проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19». Він діятиме у п’яти областях: Волинській, Дніпропетровській, Миколаївській, Полтавській та Харківській. 

Ключовими завданнями проєкту є:

  1. Розвиток та зміцнення потенціалу фахівців системи захисту прав дітей та соціальної підтримки сімей для здійснення ними оцінки потреб кожної дитини та її сім’ї, організації та надання якісних послуг, що забезпечать попередження повернення дітей до закладів інституційного догляду та виховання.
  2. Всебічна соціальна підтримка вразливим сім’ям з дітьми в надзвичайних ситуаціях.
  3. Адвокація реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.

У процесі реалізації завдань проєкту буде:

  • здійснено моніторинг  безпеки та потенціалу 5000 сімей, куди повернулися діти з інтернатних закладів на час епідемії;
  • складено не менше ніж 1200 актів оцінки потреб вразливих сімей мультидисциплінарними командами фахівців з метою здійснення соціальної роботи з ними (надання соціальних послуг чи взяття під соціальний супровід); 
  • надана гуманітарна допомога сім’ям, які перебуватимуть під соціальним супроводом, відповідно до їхніх індивідуальних потреб (шкільне приладдя, меблі, дитячий одяг, засоби гігієни тощо);
  • організована професійна підтримка (навчання, супервізії, методичне супроводження) та засоби індивідуального захисту  понад 600 фахівців системи захисту прав дітей та соціальної підтримки сімей з дітьми, зокрема соціальним працівникам та спеціалістам служб у справах дітей. 

Крім того, з метою забезпечення об’єктивності та якості результатів проєкту, роботу фахівців міжвідомчих команд посилюватимуть регіональні координатори – представники неурядових організацій.

У разі, якщо у під час здійснення моніторингу будуть виявлені порушення прав дитини – інформація буде направлена у відповідні органи та спрямована до Уповноваженого ВРУ з прав людини та Уповноваженого Президента України з прав дитини. 

Найкращі практики реінтеграції дітей у сім’ї, напрацьовані в ході проєкту у пілотних регіонах, планують розширити на всю Україну. Одним з результатів проєкту стане підготовка рекомендацій для реалізації реформи з трансформації інтернатних закладів. Також за результатами проєкту будуть запропоновані зміни до нормативно-правових актів про деінституціалізацію.

Завершений проєкт
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору