«Як поїхала дружина, я по-справжньому відчув, як самому ростити трьох дітей»: історія батька-вихователя, чий дитячий будинок сімейного типу розділила війна

Дата публікації:

За останні 15 років батьки-вихователі Олексій та Олена Курбатови із селища Пісочин Харківської області виховали 15 прийомних дітей. Зараз у їхньому дитячому будинку сімейного типу (ДБСТ) перебувають ще вісім. Але через війну родина змушена була розділитися.

24 березня, коли Пісочин почали сильно обстрілювати, подружжя вирішило рятувати дітей та виїхати за кордон. Вирушили вони всі разом. Проте одному прийомному сину нещодавно виповнилося 18 років, і його не випустили за кордон. Тато не зміг залишити хлопця самого, і вони повернулися додому. Олена з вісьмома прийомними дітьми виїхала до Німеччини. 

За ці півтора року частина тих, хто виїхав з мамою, так і залишаються за кордоном. А трьом хлопцям виповнилося 18, тож вони вирішили повернутися до України. Між тим тато взяв на виховання сімейну групу з трьох інших дітей. Тепер він виховує нових «малюків», як він їх називає, самотужки. 

Як родина справляється із новими викликами зараз та як взагалі їм вдалося дати стільком дітям путівки в життя, нам розповів Олексій. 

«До війни ми жили як звичайна родина: дружина більше з дітьми, я — на роботі. Працюю в одній відомій тютюновій компанії. А у вихідні багато часу проводили разом, відпочивали. Тепер нам усім дуже важко. Ще до війни, коли ми з Оленою знали, що випустимо старшеньких, подавали заявку, щоб ще прийняти дітей до родини. А вийшло бачите як: дітей нам знайшли, та прийняв я їх тут сам. Тепер ростуть у мене троє діточок: 6, 10 та 14 років. Добрі вони такі, слухняні, бігають, “папкають”. І четвертий мій старшенький випускник мешкає поки що в мене. Він уже знайшов хорошу роботу, але житла не може знайти. 

Якщо буде можливість, то я візьму ще дітей, бо зараз у нашому ДБСТ є два місця. Але не поспішаю, бо тепер я тут сам. Усі 15 років моя Олена була головною організаторкою побуту, а я завжди на підхваті. Лише тепер по-справжньому відчув, як це: самому оформляти, готувати, прати, вчити, ростити трьох дітей. Потрібно підтягнути свої професійні якості вище, аби взяти ще дітей. Я переконаний, що діти мають зростати тільки в родинах».

Продовження історії читайте на сайті медіагрупи «Накипіло».

Матеріал підготовлений в рамках проєкту ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей», що втілює Громадська спілка «Українська мережа за права дитини».

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору