ГО “Еммаус”
Історія «Еммаусу» розпочалася жовтні 2010 року. Майбутні першозасновники організації відвідали лекцію італійської колеги, яка заснувала адаптаційний центр для самотніх матерів в Новосибірську, та надихнувшись її прикладом, почали працювати над ідеєю власного соціального проєкту. Після 6 місяців плідної роботи, юридичної підготовки та консультацій у травня 2011 року ГО «Еммаус» була офіційно зареєстрована.
Місія: бути колом друзів, які супроводжують випускників інтернатів та молодь з інвалідністю у пошуку власного покликання.
Цілі:
- Промотувати культуру благодійності.
- Промотувати ідею, інструменти та важливість адаптаційного супроводу молоді.
- Підтримувати партнерську мережу організацій, що працюють у сфері захисту, адаптації дітей та молоді.
Завдання:
- Адаптація — реалізація комплексної програми з адаптації до самостійного життя молоді з інвалідністю та випускників інтернатів.
- Колаборація — об’єднання зусиль з громадським сектором та бізнес-спільнотами, які поділяють цінності організації.
- Промоція — прагнення бути відкритими, прозорими та ефективними, висвітлювати проблеми та можливості адаптації молоді з інвалідністю та випускників інтернатів, залучати партнерські інституції, бізнес-спільноти та громадян до промоції, робити спільні кампанії.
Діючі проєкти:
1. Летючий дім — перший адаптаційний дім, у якому живуть шість дівчат, випускниць інтернату, які мають фізичну інвалідність. Дім облаштований під їхні потреби, а головна мета “Еммаус” — допомогти їм досягти готовності до самостійного життя та розкрити свій потенціал.
2. Десята планета — допомога випускникам інтернатів з освітою, пошуком роботи, навчити вести побут і фінанси, планувати час та підготувати до життя в соціумі.
3. Інклюзивний хаб — окремий простір, у якому відбуваються адаптивні заняття для людей з інвалідністю і підлітків, які ростуть без батьків. Планується, щоб інші ГО також проводили тут власні івенти і щоб поступово у хабі акумулювалися знання про інклюзивість і безбар’єрність.
4. Incluendo — навчальний проєкт, який у 2019 році почався як обмін досвідом і нетворкінг між українськими та італійськими громадськими організаціями за підтримки регіону Емілія-Романья.
5. Маленький всесвіт — освітній проєкт у співпраці з Богодухівським дитячим будинком-інтернатом, у межах якого відбувається обмін досвідом між педагогами та лекції для вихованців інтернату. Проєкт передбачає створення нових адаптивних будинків.
6. Дантефест – соціокультурний фестиваль, що відбувається щорічно з 2014 року. Він об’єднує низку музичних, художніх та літературних заходів, а також дискусії з представниками різних ГО з України і світу.
7. Латук — у цьому проєкті молоді люди з інвалідністю та випускники інтернатів вчаться складати правильний раціон, вибирати продукти і готувати.
8. Ла компані — культурна й освітня програма для дітей-переселенців та їхніх сімей із центральною подією — поїздкою до італійських родин для психологічного відновлення. Головним результатом проєкту стало налагодження дружніх та родинних зв’язків, підтримка українців італійськими родинами.