fbpx
placeholder

Громадська організація “Еммаус” створена ще у 2010 році із однієї зустрічі, коли Олександр та Інна Філоненко, Лалі Ліпартеліані-Бєдоєва та Андрій Доманов відвідали в Києві лекцію Розальби Армандо – засновниці адаптаційного центру для самотніх матерів “Голубка” в Новосибірську. Після цієї надихаючої лекції вони й ініціювали створення громадської організації в Харкові.

Місія організації – створювати дружні простори для випускників інтернатів та молоді з інвалідністю: супроводжувати їх у дорослішанні, допомагати їм у пошуку власного покликання.

ГО “Еммаус” працює у 4 стратегіних напрмках: Відкриття та розвиток інклюзивного хабу, Відкриття та розбудова програм супроводу адаптаційних будинків, Партнерство з бізнесом та Розвиток культури благодійності.

Проєкти, з якими працює організація:

“Летючий дім” – перший адаптаційний дім, у якому живуть шість дівчат, випускниць інтернату, які мають фізичну інвалідність. Дім облаштований під їхні потреби, а наша головна мета —  допомогти їм досягти готовності до самостійного життя та розкрити свій потенціал.

Донори у проєкті : фундація AVSI, текстильна компанія Lisa та фундація Prima Spes, фонд Trustee of the Solidarity Charitable Trust, приход Вознесения Святой Богородицы Parrocchia Santa Maria Assunta nella metropolitana.

Партнери у проєкті: соціальний кооператив SIM-PATIA; реабілітаційний центр L`Imprevisto; асоціація Amici dell`Unita di Lavoro Sociale, реабілітаційний центр Fizio. 

“Десята планета” – допомога випускникам інтернатів з освітою, пошуком роботи, навчити вести побут і фінанси, планувати час та підготувати до життя в соціумі.

Донори у проєкті: французька асоціація Ouvre Orient, італійські родини з асоціації I Bambini dell’Est, фонд Trustee Charitable Foundation.

Партнери у проєкті: асоціація Bambini dell’EstБФ «Трохи Вогню», центр психологічної підтримки VitaNova, клініка YourFamily, Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги», хаб LifeHub Yabloko. 

“Інклюзивний хаб” – окремий простір, у якому відбуваються адаптивні заняття для людей з інвалідністю і підлітків, які ростуть без батьків. Планується, щоб інші ГО також проводили тут власні івенти і щоб поступово у хабі акумулювалися знання про інклюзивість і безбар’єрність.

Донори у проєкті: ІТ-компанія Infopulse Ukraine, італійський ресторан Ristorante Bergamasco (Matte Volpi), центр краси «Континент», туристичне агенство «Фабрика Путешествий», реабілітаційний центр Fizio, ювелірний завод UMAX, ротарі-клуб «Харків-Мрія», фракція «Самопоміч», освітній проєкт для підлітків TEENS, благодійна крамниця «Ясна річ» та 257 небайдужих громадян.

Партнери у проєкті: кафе «Баріста», соціальный кооператив SIM-PATIA, IT-студія Plarium, фундація «АШАН», УАЛ, медіапроєкт «Накипіло», Емілія-Романья (регіон Італії).

“Incluendo” – yавчальний проєкт, який у 2019 році почався як обмін досвідом і нетворкінг між українськими та італійськими громадськими організаціями за підтримки регіону Емілія-Романья.

Донори у проєкті: Емілія-Романья (регіон Італії)

Партнери у проєкті: Комуна Модені, фонд AVSI, соціальный кооператив La Carovana, соціальный кооператив L’Imprevisto, соціальный кооператив Nazareno, асоціація сімей Agevolando, фонд «Професійний розвиток Харкова», Український Католицький Університет, Харківський обласний будинок дитини «Гіппократ», медіапроєкт «Накипіло».

“Маленький всесвіт” – освітній проєкт у співпраці з Богодухівським дитячим будинком-інтернатом, у межах якого відбувається обмін досвідом між педагогами та лекції для вихованців інтернату. Проєкт передбачає створення нових адаптивних будинків.

Партнери у проєкті: Богодухівський дитячий будинок-інтернат, ротарі-клуб «Харків-Мрія».

“Дантефест” – соціокультурний фестиваль, що відбувається щорічно з 2014 року. Він об’єднує низку музичних, художніх та літературних заходів, а також дискусії з представниками різних ГО з України і світу.

Партнери у проєкті: ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка, Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, готель «Харків», студія графічного дизайну Panic Design, центр психологічної підтримки VitaNova, хаб LifeHub Yabloko, центр сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр».

“Латук” – У цьому проєкті молоді люди з інвалідністю та випускники інтернатів вчаться складати правильний раціон, вибирати продукти і готувати.

Донори у проєкті: фундація «Ашан для молоді».

Партнери у проєкті: центр психологічної підтримки VitaNova, хаб LifeHub Yabloko, кулінарна академія Al.Cuisine.

“Ла компані” – Культурна й освітня програма для дітей-переселенців та їхніх сімей із центральною подією — поїздкою до італійських родин для психологічного відновлення. Головним результатом проєкту стало налагодження дружніх та родинних зв’язків, підтримка українців італійськими родинами.

Донори у проєкті: фундація AVSI.

Партнери у проєкті: асоціація Famiglie per Accoglienza, фундація «Діти надії та любові», асоціація I Bambini dell’Est.