fbpx
placeholder
До списку членів мережі

ПБО “Надія і житло для дітей” в Україні

Благодійна організація “Надія і житло для дітей” працює в Україні з 1998 року над реалізацією права дитини на виховання у сімейному середовищі. Для досягнення цієї мети всі проекти і діяльність в цілому реалізується в трьох площинах: адвокація (зміна системи й підходів до захисту дітей), розвиток спроможності (підготовка національних тренерів ДІ, навчання громад, розробка Політики захисту дітей), ноу-хау (розбудова інноваційних моделей послуг, впровадження ДІ на місцевому рівні). 

В організації переконані, що сім’я є найкращим місцем для дитини. Лише сім’я може забезпечити безпеку, індивідуальну увагу, турботу і любов. Цього неможливо досягти в умовах інституційного закладу, де особистість дитини не є цінністю. Їжа, одяг, дах над головою – необхідні, але недостатні умови для успішного розвитку дитини.

На сьогодні організація впроваджує такі актуальні проекти:

  • Розвиток спроможності професіоналів у сфері захисту дітейнавчання, консультації та методичний супровід у процесі реформування закладів інституційного догляду, створення нових послуг для сімей з дітьми, розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створення альтернативних форм виховання дітей з умовами, наближеними до сімейних.
  • Технічна підтримка реформи системи захисту дітей у Дніпропетровській області розвиток на території області системи захисту дітей, здатної забезпечити право дитини на виховання в сім’ї або умовах, максимально наближених до сімейних, доступ до якісних послуг, відповідно до індивідуальних потреб.
  • Послуги для дітей та сімей у громадах: центр соціальної підтримки дітей та сімей “Добре Вдома”комплекс соціальних послуг на рівні громади, відпрацювання механізмів міжмуніципального фінансування соціальних послуг.
  • Пілот з оцінки ситуації у будинках дитини та розробки рекомендацій щодо їх реформування – запобігання розміщення дітей раннього віку (від 0 до 3-х років) у закладах інституційного догляду шляхом створення послуг для дітей і сімей, які потребують підтримки.
  • Проект “Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді”допомога громадам у створенні й наданні якісних соціальних послуг сім’ям у складних життєвих обставинах. Проект реалізується організацією у м. Дружківка та Миколаївській ОТГ Донецької області.

А партнерами у впровадженні проектів є: Міністерство соціальної політики України, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ), місцеві органи державної влади і місцевого самоврядування.