БО “Надія і житло для дітей” в Україні

Ми працюємо в Україні з 1998 року під крилом міжнародної благодійної організації Hope and Homes for Children.
Діяльність Благодійної організації в Україні спрямована на створення необхідних передумов для реформування системи дітей та захисту їхніх прав – розробку та впровадження моделей послуг з підтримки сім’ї, попередження відмов батьків від дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, відпрацювання комплексних підходів до здійснення деінституціалізації.

Організація реалізує свої проєкти, у тісній співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. За ініціативи і коштом організації створено 65 дитячих будинків сімейного типу в 13 областях, 2 соціальних центри матері дитини. Відкрито 2 перших в Україні Центри соціальної підтримки дітей і сімей, які є комплексами сімейно-орієнтованих послуг на рівні територіальних громад. Ми маємо успішний досвід імплементації напрацьованих практик в національне законодавство. 

Проведений нами Аудит системи захисту дітей у 2015-2016 р.р. (Ілюзія захисту – звіт за результатами дослідження) став ще одним вагомим аргументом для викорінення інституційного догляду дітей і розробки Національної стратегії з деінституціалізації (2017-2026). А на розвиток спроможності органів влади, фахівців для її імплементації ми розробили тренінгову програму і підготували групу національних тренерів з деінституціалізації. Інше дослідження, проведене організацією в 2019-2020 рр. з оцінки ситуації в будинках дитини (Під маскою турботи) стало підґрунтям для адвокації мораторію на влаштування дітей віком до 3-х років до будь-яких закладів інституційного догляду.

У найближчих планах – підтримка впровадження реформи систему захисту в Україні, попередження інституціалізації дітей раннього віку та розбудова моделей послуг для дітей і сімей на рівні об’єднаних територіальних громад. Ми і надалі будемо працювати на попередження вилучення дітей із сімей, ведення складних випадків, де необхідна тривала комплексна допомога чи втручання з метою захисту і безпеки дитини.

Місія організації – Бути каталізатором викорінення інституційного догляду дітей.

Бачення організації – Світ, в якому діти більше не страждають від інституційного догляду.

 

Останні проєкти:

  1. Проєкт UNICEF “Реагування на надзвичайні ситуації для забезпечення потреб дітей на звільнених територіях, дітей-переселенців та їхніх сімей, які постраждали внаслідок військових дій, шляхом надання соціально-психологічної та матеріальної допомоги, моніторингу і просування прав дітей» 2022 – січень 2023.

Завдання проєкту – допомогти громадам та територіям, які постраждали внаслідок військових дій, а також посилити соціальну-психологічну підтримку сімей із дітьми, виявляти ризики та вчасно на них реагувати.

Усі компоненти проєкту спрямовані прямо чи опосередковано на підтримку дітей і сімей, які постраждали від наслідків війни в Києві та Київській області. Надалі проєкт буде реалізовуватись в семи громадах Київської області (Буча, Гостомель, Димер, Іванків, Фастів, Біла Церква, Бородянка) за рахунок фінансових ресурсів, які ми отримуємо від громадян і бізнесу Великобританії. Роботу продовжать наші мобільні бригади з надання психологічної і соціальної допомоги, спеціалісти яких вже довели свою ефективність в роботі з дітьми і членами їх родин.

  1. Проєкт  «Заходи гуманітарної допомоги і підтримки для зміцнення системи захисту та опіки дітей в Україні», що реалізується разом з Save the Children за підтримки Європейського Союзу серпень 2022 – січень 2024

Проєкт спрямований на підтримку дітей та сімей, які потребують допомоги в умовах воєнного стану. Серед головних завдань проєкту: стабілізувати ситуацію у сім`ях, попередити вилучення дітей із сімей; навчити кращим практиками і формам підтримки дітей прийомних батьків, опікунів; запровадити послуги в громаді з професійної підтримки дітей і прийомних батьків; вдосконалити програми підготовки батьків до створення СФВ.

Географія проєкту охоплює Дніпропетровську і Київську області.

  1. Проєкт «Захист дітей у надзвичайних ситуаціях», що реалізується БО «Надія і житло для дітей» за підтримки World Childhood Foundation 

Проєкт націлений на допомогу сім’ям з дітьми віком від народження до 6 років задля попередження розлучення дітей з їх сім’ями та забезпечення раннього розвитку дітей та реалізовується у Дніпропетровській області.ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору