Анастасія Степула, радниця з адвокації УМПД, відвідала Ukraine Recovery Conference у Берліні
11-12 червня у Берліні відбулася Конференція з відновлення України – Ukraine Recovery Conference (URC2024). Це щорічний політичний захід найвищого рівня з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну, присвячений сталому відновленню і тривалій реконструкції та відбудові нашої держави. Це перша конференція, яка відбулася на території Європейського Союзу, і це надзвичайно важливо для України.
“Україна виконала всі кроки, які ми визначили. І саме тому ми вважаємо, що ЄС повинен розпочати переговори з Україною про вступ вже до кінця цього місяця”, — акцентувала Урсулу Фон дер Ляєн, Глава Єврокомісії.
Попередні дві конференції відбулися у Лондоні та Лугано (Швейцарія). Цьогорічна конференція відображає усі 7 принципів Лугано, які були закладені 2 роки тому для відновлення України: партнерство; спрямованість на реформи; прозорість, підзвітність, верховенство права; демократична участь; залученість багатьох стейкхолдерів; гендерна рівність та інклюзія; сталий розвиток.
Головна мета URC2024 мобілізувати міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, модернізації України, залучаючи до цього державну допомогу та інвестиції приватного сектору. Особливий акцент на участі громадянського суспільства у процесі відбудови, тому важливо, що серед запрошених учасників були не лише лідери урядів країн, міжнародні організації, бізнес, але й громадські організації. Дводенну подію також відвідала Анастасія Степула, радниця з адвокації УМПД.
Основними блоками для обговорення на URC2024 були:
- бізнес-вимір — залучення приватного сектору для відбудови та економічного зростання;
- людський вимір — соціальне відновлення та людський капітал для майбутнього України;
- місцевий і регіональний вимір — відновлення громад і регіонів;
- ЄС – Євроінтеграція та дотичні до цього реформи.
Ukraine Recovery Conference також має на меті продемонструвати прогрес українських реформ в контексті економічної стійкості і процедури входження України у ЄС. Одним з ключових питань для України є впровадження реформи ДІ. Реформа догляду та підтримки дітей визначена Урядом України стратегічним національним пріоритетом. Вона має важливе значення для збереження та розвитку людського капіталу та забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні.
Оскільки реформа ДІ стосується усіх сфер життя суспільства (вступу у ЄС, бізнесу, людського капіталу, місцевого та локального вимірів), вона звучала побіжно у різних блоках конференції. Фактично реформа ДІ є наскрізною для всіх сфер відновлення України. Для нашої держави дуже важливо, щоб відновлення було гуманістичним і у процесі модернізації не відбудовувалися інституційні заклади, щоб бізнеси інвестували у створення інклюзивних просторів, а не у будівництво нових інституцій.
Напередодні УМПД з Human Rights Watch заявили, що іноземні уряди повинні скористатись можливістю проведення Міжнародної конференції з питань відновлення України, що відбудеться 11-12 червня 2024 року, для забезпечення ресурсів на захист і реалізацію прав дитини.
Фото: з відкритих джерел
Подію відвідали в межах проєкту «Шлях у майбутнє». Проєкт реалізується Українською мережею за права дитини за підтримки Фонд “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції та Естонії.