Дата публікації:

Довідник: як організації Мережі допомагають дітям та сім’ям?

В громадській спілці “Українська мережа за права дитини” (УМПД) наразі 37 організацій. Це національній й міжнародні громадські об’єднання і благодійні фонди, що працюють для підтримки сімей з дітьми, розвитку послуг для них та в інших напрямках. 

У цій статті ми зібрали більшість членів УМПД і поділили їх за умовними напрямками. У переліку не повний список напрямків та проєктів, що реалізують організації. Радимо знайомитись з їх сайтами та сторінками у соціальних мережах, або звертайтеся за довідками за їх номерами телефонів. 

Сімейні форми виховання (СФВ): навчання та підтримка батьків 

+38 095 790 1372 – у МБО “Благодійний фонд “СОС Дитячі містечка” Україна”  комплексно підтримують родини сімейних форм виховання. Також є програми грошової підтримки, реабілітації та інша допомога дітям вразливих категорій. 

+38 050 330 51 79 – у МБО “Партнерство “Кожній дитині” розвивають патронат над дитиною та сімейні форми виховання. Наразі організація шукає партнерів у громадах – запрошує долучитись тих, кому небайдужі долі дітей та хто готовий діяти заради їхнього добробуту і може стати адвокатом розвитку патронату.  

0 800 300 484 – “гаряча лінія” благодійного фонду “Рідні” щодо сімейних форм виховання.  До них можуть звертатись батьки, у яких виникли труднощі на шляху до прийняття дитини в родину. “Гаряча лінія” діє у Львівській та Закарпатській областях в межах спільного проєкту БФ “Рідні” та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Фото: facebook.com/sos.cv.ua

+38 050 911 8821 – телефон благодійного фонду “Волонтери: Дорослі-дітям”. Ця організація – опора та підтримка родин сімейних форм виховання у Харківській області. У фонду є своя спільнота батьків-вихователів, опікунів та усиновителів, де обмінюються новинами та дізнаються про нові можливості.  

+38 095 711 4129 – телефон благодійної організації “Надія і житло для дітей”, що змінює систему інституційного догляду в Україні: розвиває сімейні форми виховання, досліджує ситуацію у цій сфері, посилює соціальну-психологічну підтримку сімей із дітьми тощо.

Гуманітарна та інша допомога  

0800 409 845 – “гаряча лінія” міжнародної гуманітарної організації Save the Children, що працює у 120 країнах світу. Український офіс реалізує програми з доступної освіти, гуманітарної та грошової допомоги та інші напрямки. 

0800509001 – “гаряча лінія” БО “Фонд Ріната Ахметова”. Серед програм фонду є напрямок реабілітації поранених дітей, надання гуманітарної допомоги та організація дитячого  відпочинку.

0 800 330 156 – “гаряча лінія” благодійного фонду “Помагаєм”. Команда фонду надає адресну підтримку тяжкохворим дітям та дорослим, родинам сімейних форм виховання, підтримують малозабезпечені родини та дітей з інвалідністю. Зараз фонд     також надає гуманітарну допомогу в Дніпропетровській області, на прифронтових та деокупованих територіях, надає психосоціальну підтримку. 

+38 066 147 7200 – телефон благодійного фонду “Глобаль2000 дітям України” допомагають дитячим будинкам сімейного типу та іншим родинам СФВ Харківської області, адресно фінансують лікування дітей та підтримують сім’ї у кризі. 

Благодійний фонд “Люмос Україна” – опікуються підтримкою сімей з дітьми та людьми в кризі. Зокрема, видають енергетичні набори, що допомагають зберігати автономність і підтримувати зв’язок із зовнішнім світом.  

Психологічна допомога, освіта, реінтеграція дітей 

+380(44)537-20-16 – телефон українського фонду “Благополуччя дітей”. Його команда допомагає дітям, батькам і фахівцям, що працюють з дітьми, створювати безпечне середовище для розвитку дітей, розробляє методичні матеріали, навчає освітян та впроваджує психоедукаційні програми. Є також і гуманітарні проєкти, що спрямовані на підтримку сімей з дітьми, що постраждали від війни. Більше про діяльність фонду читайте на його сайті.     

У Всеукраїнському громадському центрі “Волонтер” створюють та впроваджують інноваційні форми просвітницько-профілактичної, соціально-педагогічної та інші види діяльності, що покращують якість життя дітей та сімей. Долучайтесь до їх проєкту “ПОРУЧ”, де можна знайти інструменти для відновлення та збереження ментального здоровʼя, подолання негативних наслідків війни, турботи про себе та підтримки близьких. 

+38 096 017 7381 – контактний телефон благодійного фонду  Kids of Ukraine,   що допомагає підліткам, постраждалим від війни, відновлювати емоційне здоров’я та знаходити нові можливості для розвитку. Працює у Львівській, Житомирській, Черкаській та Хмельницькій областях.

Фото: facebook.com/Kidsofua

Індивідуальні консультації та групи підтримки для дорослих та дітей з різних регіонів України є у громадської організації “Ресурсний центр недержавних організацій”. Про інші напрямки роботи можна дізнатись на сайті NGO Resource Center.   

Психологічну підтримку можуть отримати діти й у літніх таборах Gen.Ukrainian,  Команда цієї громадської організації створює інноваційні програми психологічної реабілітації дітей та підлітків, які отримали травматичний досвід внаслідок війни.

Також у харківській громадській організації “Еммаус” підтримку можуть отримати випускники  інтернатів та молодь з інвалідністю. Зокрема, можна долучитись до проєкту  “ОбійМИ”  – комплексного супроводу сімей, які виховують дітей з ментальною інвалідністю у місті Харкові. 

Пошук та евакуація 

0800 50 40 42 – номер “гарячої лінії” всеукраїнської громадської організації  “Магнолія. Звертайтесь туди для пошуку безвісти зниклих дітей, правовою та юридичною допомогою.

0800 333 129 – телефон Save Ukraine, де допомагають з евакуацією сімей з дітьми та маломобільних груп населення із зон бойових дій.Надають тимчасовий прихисток та іншу потрібну підтримку. 

+380 050 015 58 46 контактний телефон команди проєкту «Шлях додому», що впроваджує УМПД у співпраці з державними органами і членами Мережі. В межах ініціативи допомагають повертати дітей й молодь з інвалідністю депортації та окупованих територій. 

Запобігання та протидія насильству щодо дітей

 +380 99 632 77 01 – “гаряча лінія” допомоги у випадках насильства громадської організації “М.АРТ.ІН-клуб”. Фахівці підкажуть що робити та куди звернутись, як розробити план безпеки та нададуть іншу потрібну допомогу. 

+38 067  113 47 59 – телефон  МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”, Представництво HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні. Там підкажуть адресу найближчої соціальної квартири чи денного центру для жінок з дітьми, які опинилися у скрутному становищі і кому потрібна допомога. 

+38 098 730 1926 – контактний телефон Центру гідності дитини Українського католицького університету. Фахівчині цієї організації допомагають розробляти та впроваджувати політики попередження та захисту дитини від насилля. Ціль їх роботи – створення безпечного середовища для дитини на всіх етапах її життя: від народження і до 18 років. 

Фото: facebook.com/sockvartyra.healthright

Впровадження соціальних послуг та інші ініціативи для вашої громади 

Громадська організація “Ліга соціальних працівників України об’єднує фахівців соціальної сфери Там проводять навчання та реалізують інші проєкти для розвитку й провадження соціальних послуг. 

+38 095 282 4895 – громадська організаціяДніпровська ліга соціальних працівників працює над розвитком соціальної сфери у Дніпропетровській області для підтримки сімей та дітей. 

Також у Харківському обласному благодійному фонді “Соціальна служба допомоги” проводять різноманітні заходи для дітей та літних людей, розвивають послуги з підтримки тих, хто опинився у кризі. 

+38 093 445 1787 – телефон благодії організації “Українська освітня платформа”. Команда УОП впроваджує регіональні ініціативи з розвитку опорних центрів, інклюзивних освітніх просторів, підтримує суспільно важливі ініціативи.  

Фото: facebook.com/ukredplatform

+38 073 051 7616 – у міжнародній громадській організації “Міжнародний центр розвитку і лідерства” соціальні працівники та усі охочі можуть пройти курси з соціальної роботи на онлайн-платформі BeProfi.

+38 063 731 7038 громадська організація “Соціальна синергія” розробила освітній курс “Як стати надавачем соціальних послуг” та проваджує соціальні послуги у регіонах. Зокрема, центри денного догляду. 

+38 066 567 0016 – телефон громадської організації “Відповідальні громадяни”, яка займається проєктами підвищення стійкості громад. Також там можна отримати гуманітарну допомогу та іншу підтримку.  

+38 095 162 8992 – телефон громадської організації “ВО “Клас“, де відкривають простори життєстійкості та створюють соціальні послуги у громаді Полтавської області. 

+38 067 100 7334 – громадська організація “Ми є поруч” є надавачем соціальних послуг у Черкасах та області. Фахівці цієї організації об’єднались у центр з розвитку, де з дітьми займаються логопеди і дефектологи.    

Міжнародна громадська організація «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» розвиває соціальні послуги в громадах для сімей з дітьми з метою покращення доступу до послуг громадського здоров’я для найуразливіших категорій населення. Започаткувала Play Hub (Ігровий Хаб) в Києві, денний центр з розвитку дітей, де діти та сім’ї вимушених переселенців отримують психосоціальну підтримку й доступ до можливостей соціалізації. Також реалізують проєкти щодо запобігання сексуальному насильству в Інтернеті проти дівчат-підлітків.

Більше історій про членів УМПД читайте у матеріал на сайті. Підписуйтесь на сторінки Української мережі за права дитини у Facebook, Instagram, Telegram.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору