Дата публікації:

Онлайн-курси батькам та тим, хто працює з дітьми 

Члени УМПД та наші партнери регулярно діляться знаннями й досвідом через навчальні відеокурси. Частину з них створено для широкої аудиторії — про права дитини, реформу Де-І, сімейні форми виховання, соціальні послуги, захист дітей у громаді. Інші — більш спеціалізовані й розраховані на фахівців соціальної сфери, освітян, психологів чи представників влади.

А наостанок ми залишили перелік платформ, де можна знайти ще більше корисних освітніх курсів — для громадського сектору й не тільки.

Просвітницькі — для широкої аудиторії 

Відеокурс “Інституційний догляд – чому потрібен інший підхід”  

Для кого: широкого кола людей, новачків соціальної сфери 

Хто розробив:  ГС  “Українська мережа за права дитини”

Складається з шести відеолекцій, де простою мовою розбирають різні аспекти інституційної системи: від історії до пошуку фінансування на реформу Де-І.  

Відео супроводжує перекладач жестової мови, до кожної лекції оформлений конспект. Після проходження курсу на пошту надсилається сертифікат. 

Переглянути курс можна на сайті Знай Де-І

Відкриті онлайн-курси для підлітків 

Для кого: підліткам та молодим людям 

Хто розробив: громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»

На освітній платформі ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» доступні чотири онлайн-курси для дистанційної освіти: 

  1. Кіберпростір та кібербезпека – розповідають як убезпечити особисті дані, перевірити інформацію на правдивість, або що таке медіаграмотність та чому вона потрібна. 
  2. Стань видимим: #ЩЕДРИЙ ВІВТОРОК — буде цікавий підліткам та молодим людям, які хочуть робити добрі справи і створювати благодійні ініціативи
  3. Права та обов’язки – розкаже підліткам як захищати свої права, яка може бути відповідальність за вчинення правопорушень та як спілкуватися з поліцією.
  4. Сприйняття різноманітності – основа толерантності – розповідають що таке толенрантність, успішне спілкування для побудови успішних стосунків, поняття стать та гендер та що таке гендерна рівність.

Освітній серіал Як підтримувати дітей під час війни

Для кого: для вчителів, для батьків, для дорослих.

Хто розробив: створено з ініціативи Мінцифри та громадської організації Gen.Ukrainian для платформи Дія.Освіта

Цей освітній серіал створено, щоб надати важливі відповіді на непрості запитання батьків і вчителів про те, як допомогти дітям упоратися з наслідками війни.

Протягом 8 серій ознайомимо вас із тим, як працює мозок у ситуації тривоги, які реакції він запускає і що з цим робити; які реакції є нормальними, а які потребують нашої особливої уваги; як надати допомогу дітям із розладом спектра аутизму; як плекати стійкість і дбати про свій ресурс у непрості часи. Ви дізнаєтеся прості й ефективні способи стабілізації емоційного стану для дітей, способи надання підтримки та профілактики наслідків стресу. У серіалі знайдете інформацію про те, як навчити дітей впливати на свій стан, керувати власними думками, опанувати базові техніки саморегуляції.

Переглянути освітній серіал можна на платформі Дія.Освіта.

Серія мультфільмів “Про дорослі речі мовою малечі”

Для кого: батьків та усіх, хто опікується дітьми

Хто розробив: МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”, Представництво HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні.

Говорити з дитиною про статеве дозрівання – важливо, але часто складно зрозуміти, з чого почати. Як пояснити зміни в тілі, які приходять із дорослішанням? Чи називати все своїми іменами? А якщо дитина вже щось знає?

Щоб такі розмови не були ніяковими, до них можна підготуватись. Ми підібрали серію мультфільмів, які допоможуть і вам, і дитині краще зрозуміти ці теми – просто, зрозуміло і без зайвого сорому.

Подкаст “Кібербезпека…Як захистити свої гаджети від шахраїв?”

Для кого: батьків та усіх, хто опікується дітьми

Хто розробив: МБФ “Українська фундація громадського здоров’я”, Представництво HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні.

Чи задумувались ви, що дописи в соцмережах з особистою інформацією можуть стати загрозою? А один необережний клац на підозріле посилання — і шахраї вже мають доступ до ваших банківських даних.

У цифровому світі небезпеки чекають не лише на дорослих, а й на дітей. Тому ми підготували короткі відеопоради, як подбати про власну безпеку онлайн і захистити дітей від кібератак.

Партнерський курс  

“Народжені серцем. Онлайн-курс для тих, хто цікавиться усиновленням”

Для кого: усіх, хто цікавиться темою усиновлення та сімейними формами виховання 

Хто розробив: Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей

Усиновлення дитини — це важливий крок, який змінює життя родини, наповнює його новими сенсами та любовʼю. Наш курс допоможе розібратися в усіх аспектах усиновлення: від юридичних нюансів до психологічної підготовки майбутніх батьків. 

Знайдіть відповіді на ваші запитання та впевнено крокуйте назустріч своїй майбутній дитині. Усиновити — це народити серцем.

Пройти курс можна на сайті “Україна для кожної дитини”

Навчальні — для фахівців 

Освітній відеокурс “Як стати надавачем соціальних послуг”

Для кого: організацій, які хочуть стати надавачами соціальних послуг 

Хто розробив: Мінсоцполітики та ГО “Соціальна синергія”

У відеокурсі розкажуть як організувати та надавати соціальні послуги. Зокрема, як зареєструватися у Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг та які документи потрібні. Курс також пояснить, хто може отримувати соціальні послуги та як це зробити.

Курс доступний на ютуб-каналі Міністерства соціальної політики України. 

Відеокурс “Убезпечені дорослі — у безпеці діти”

Для кого: фахівців, які працюють з дітьми в темі запобігання сексуальному насильству. 

Хто розробив: Український фонд «Благополуччя дітей» в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні – Фаза II».

Цей курс для тих дорослих, які хочуть бути безпечними, компетентними та впевненими в роботі зі складною темою. В ньому знайдете поради для формування власної професійної позиції, лайфхаки успішної та ефективної взаємодії з дітьми. 

Переглянути відео можна на сайті  Інформаційно-ресурсного центру «Дитинство без насильства». 

Платформа дистанційного навчання фахівців 

Для кого: для фахівців, які працюють з дітьми, підлітками та молоддю. А також для   педагогів та психологів.  

Хто розробив: громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер»

Курси є відкритими та безплатними. Серед доступних тем: 

  • добірка курсів з профілактики деструктивної поведінки підлітків; 
  • психологічні основи допомоги дітям, що постраждали від війни;
  • особливості дистанційної роботи шкільного психолога в умовах пандемії COVID-19
  • психосоціальна підтримка вчителів і учнів в умовах пандемії COVID-19 та інші.

Для проходження курсів необхідно зареєструватися на платформі. 

Курс «Safeguarding. Безпека дитини в освітньому середовищі»

Для кого: вчителям, вихователям, шкільним психологам, соціальним педагогам, керівникам гуртків, представникам адміністрації закладів освіти

Хто розробив: Центр гідності дитини при Українському католицькому університеті.

Курс допоможе розуміти як розпізнати дитину, яку кривдять, як розпізнати кривдника, які бувають види насильства, а також, щоб знати норми поведінки між працівниками школи й дітьми і що зробити, якщо є підозра, що над дитиною чинять насильство, куди звернутися за фаховою допомогою.

Складається з 6 коротких відео до 10 хв, додаток у форматі pdf із корисними матеріалами. Після фінального тестування кожен слухач отримує сертифікат

Переглянути курс можна на платформі УКУ Онлайн. 

Партнерський курс  

“Родина для дитини: виховання дітей, які залишилися без турботи батьків”

Для кого: кандидатів та кандидаток у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі.

Хто розробив: Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.

Цей онлайн-курс —  допоміжний інструмент, який дає можливість ще раз переглянути матеріали та перевірити свої знання, знайти відповіді на нові запитання. У період підготовки до прийняття дитини чи в процесі її адаптації у вашій родині ви можете повертатися до курсу, щоб повторно переглянути матеріали та впевнитись у своїх знаннях.

Пройти курс можна на сайті “Україна для кожної дитини”

Платформи з освітніми курсами

Prometheus  — це одна з провідних платформ онлайн-освіти в Україні. Тут викладачі з нашої та інших країн діляться знаннями, які допомагають опанувати сучасні навички у різних сферах. Є понад 400 різноманітних курсів, як безоплатні, так і комерційні. 

Зрозуміло! — це безкоштовна онлайн-платформа для представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, студентства і молоді та загалом усіх, хто зацікавлений у саморозвитку та здобутті якісних знань. 

ВУМ online (Відкритий Університет Майдану) — це платформа громадянської освіти, що виникла під час Революції Гідності у 2013 році. Її мета — підтримувати розвиток активного громадянського суспільства в Україні через доступ до знань і практичних навичок. 

BeProfi —  онлайн-платформа для фахівців у сфері соціального захисту, теми прав дитини. Тут є курси для соціальних працівників, батьків і молоді, які допомагають підвищити професійні навички та орієнтуватись у виборі майбутньої професії.

Impactorium — платформа онлайн-освіти зі сталого розвитку, де можна більше дізнатись про Цілі Сталого Розвитку та розпочати їх реалізацію через реальні великі та малі кроки.

Читайте також добірку центрів і просторів організацій УМПД для дітей та батьків, де надають психосоціальну та іншу підтримку. 

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору