Дата публікації:

Родини в Україні можуть усиновити дітей-сиріт, яких евакуювали за кордон 

Процедуру «першого контакту» кандидата в усиновлювачі та дитини-сироти можна провести онлайн. Це дозволить усиновити дітей, яких через війну в Україні евакуювали за кордон. Про це розповідає Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей», що втілює Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» (УМПД).   

«Законом забороняється усиновлення іноземцями під час воєнного стану, але громадяни України можуть це зробити. Тобто навіть тих дітей-сиріт, кого евакуювали за кордон, можуть усиновити родини з України. Для цього можливе встановлення першого контакту онлайн», – розповідає Ірина Васильєва. 

Процедуру узаконили Постановою Кабінету Міністрів №576. Згідно з нею поряд з дитиною мають бути присутні представники українського консульства чи посольства, а також інші відповідальні органи. В разі успішного знайомства, усиновлювачам видають документи на тимчасову опіку і вони можуть поїхати за дитиною в місце її перебування. Після підтвердження документів та повернення, в родини буде 3 місяці, щоб подати документи на усиновлення. 

Усі питання щодо проблем із оформленням сімейних форм виховання батьки можуть спрямовувати у чат у Telegram «Тисячі ❤️ родин». Зараз там понад 170 людей. Із запитами працюють спеціалісти із соціальної роботи, юристи, кейс-менеджери та інші експерти УМПД. Їх головна задача – допомагати пришвидшити шлях кожної дитини до люблячої родини.   

Нагадуємо, що до проєкту ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей» долучились регіональні партнери: у Харківській області  – благодійна організація «Благодійний фонд “Волонтери: дорослі – дітям”», а у Дніпропетровській області – громадська організація «Дніпровська ліга соціальних працівників».  Незабаром такі команди будуть працювати у інших регіонах – Вінницькій, Чернівецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Житомирській, Київську області. 

Слідкуйте за новинами проєкту у соціальних мережах Facebook, Instagram та Telegram. 

Проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей» впроваджує Громадська спілка «Українська мережа за права дитини». Ініціатива реалізується у рамках програми ЮНІСЕФ з розбудови системи кращого догляду за дітьми в Україні «Родина для кожної дитини». Програма включає, зокрема, роботу з: (1) посилення превентивних заходів, щоб запобігти потраплянню дітей в інституційні заклади (2) розширення можливостей альтернативних сімейних форм виховання; (3) підтримки сімей, які перебувають у групі ризику.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору