Дата публікації:

У резолюції ПАРЄ врахували потреби дітей з інвалідністю, яких будуть повертати з депортації

Пропозиції Української мережі за права дитини включили до резолюції, що стосується становища українських дітей.  25 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) одноголосно схвалила документ. В ньому мова йде про найшвидше повернення депортованих дітей. А також визнання усіма державами-членами Ради Європи факту примусового переміщення як злочину геноциду. 

«При підготовці резолюції ми в Українській мережі за права дитини звернули увагу, що не були враховані потреби дітей з інвалідністю. Для їх повернення з депортації потрібно розробляти окремі шляхи та виділяти додаткові ресурси на транспорт та супровід. Це додали до тексту резолюції. Це приклад швидкої роботи, що була гарно скоординована представниками спеціального комітету. Вони долучили усіх, хто працює у темі повернення дітей. Важливо, що Україна має ще один майданчик, де буде адвокатувати повернення наших дітей», – розповідає Дар’я Касьянова, голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» та програмна директорка МБО «БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна» 

Серед головних пунктів, ухваленої резолюції йшлось про:

• Визнання, що повернення депортованих дітей в Україну відповідає найкращим інтересам дитини — саме цим часто спекулює рф, намагаючись виправдати викрадення дітей. 

• Визнання депортацію та насильницьке переміщення українських дітей росією злочином геноциду.

• Прохання розробити ефективний юридичний механізм повернення українських дітей.

• Наголос на дотриманні прав українських дітей, що знайшли прихисток за кордоном, зокрема й дітей з інвалідністю та позбавлених батьківського піклування.

• Підтримка четвертого пункту мирного плану Президента Зеленського і зокрема план Bring Kids Back UA, а також усі зусилля України у поверненні депортованих українських дітей.

«Асамблея також закликає країни-члени Ради Європи до всебічної підтримки України у допомозі українським дітям: фінансової, політичної, гуманітарної. ПАРЄ підтримує зусилля українських державних органів та громадських організацій у поверненні українських дітей», – зазначає Олена Хоменко, представниця делегації Верховної Ради,  віцепрезидентка ПАРЄ 

Нагадуємо, що 15 грудня у Парижі відбулось засідання Парламентської асамблеї Ради Європи, де обговорювали проблему повернення депортованих та незаконно переміщених українських дітей. Під час виступу, Дар‘я Касьянова наголошувала на необхідності створити хаб у Європі – локації, де будуть безпечно зустрічатися батьки й діти, можливе за умови, якщо ми знайдемо спосіб затвердити механізм повернення юридично.  

З початку повномасштабного вторгнення станом на 27 грудня 2023 року вдалося повернути та возз’єднати із сім’ями 141 дитину.  Повернення дітей в Україну з рф або тимчасово окупованих територій, возз’єднання їх із сім’ями відбувалося зусиллями: благодійної організації «СОС Дитячі містечка Україна» та Мінреінтеграції, Української мережі за права дитини у співпраці з Мінреінтеграції за підтримки Міжнародної гуманітарної організації Save the Children in Ukraine та доброчинців з усього світу – в межах проєктів «ШЛЯХ ДОДОМУ» і 🆘 ДІТИ UA: МІСІЯ – ПОВЕРНЕННЯ.

Ви можете зробити свій посильний внесок у справу повернення дітей, адже вона потребує і потребуватиме чималих ресурсів. Тисніть кнопку «ПІДТРИМАТИ НАС» на цій сторінці.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору