Дата публікації:

«Війна – це марафон, а не спринт. Питання вигорання й підтримки спеціалістів дуже гостре», –  Оксана Михайловська, МЦРЛ

Вже понад 16 років Міжнародна громадська організація «Міжнародний центр розвитку і лідерства» (МЦРЛ) шляхом навчання розвиває професійні компетентності працівників сфери захисту прав дитини. Аби кожен спеціаліст був компетентним, а організації – спроможними забезпечувати безпеку, стабільність і благополуччя сімей з дітьми.

«Результатом нашого навчання ми вважаємо ті зміни, що відбуваються у роботі спеціаліста. Оцінюємо, як змінюється якість послуг, що він надає, а відтак і рівень якості життя його клієнтів», – розповідає Оксана Михайловська, операційна директорка МЦРЛ.

24 лютого 2022 року внесло свої корективи у бачення та діяльність команди МЦРЛ. 

«Для усіх нас це стало точкою змін та оперативного реагування на потреби українців» – згадує Оксана. 

Вже з березня 2022 року команда МЦРЛ почала проводити групи підтримки для спеціалістів та усіх українців, на чиї долі вплинула війна. Розуміючи потребу людей і важливість підготовки спеціалістів, МЦРЛ розробили навчальну програму для фасилітаторів «Організація і проведення груп підтримки», аби ще більше українців мали змогу отримати якісну соціально-психологічну допомогу і розвинути свою життєстійкість.

«Коли ми зрозуміли, що війна – це марафон, а не спринт, дуже гостро постало питання вигорання і необхідності підтримки спеціалістів допоміжних професій, які день у день надають допомогу людям, при цьому самі постійно перебувають у небезпеці.  Дослідження, яке ми проводили цього року, показало, що у 80% спеціалістів та волонтерів спостерігається вигорання, у 65% цей показник на середньому рівні, у 15% – на високому», – говорить Оксана.  

Щоб підтримати спеціалістів та волонтерів, у МЦРЛ розробили навчальний курс «Профілактика вигорання у спеціалістів допоміжних професій під час війни». У результаті навчання фахівці можуть отримати дієві інструменти та уміти запобігати власному вигоранню

Також не менш ефективним способом запобігати вигоранню є супервізії, які МЦРЛ провели вже більш ніж для 300 фахівців. 

«Наше дослідження підтвердило, що спеціалісти, які регулярно відвідують супервізії, мають на 23,3% нижчий рівень вигорання, – розповідає Оксана. – Тому ми продовжуємо проводити індивідуальні та групові супервізії для спеціалістів, команд, сприяючи розвитку спроможності організацій у наданні якісних соціальних послуг у громадах».

Команда МЦРЛ переконалась, що всупереч усім викликам війни, спеціалісти усвідомлюють потребу та прагнуть навчатися. Тому вони продовжують організовувати та проводити навчання в онлайн-форматі. 

«Нині онлайн – це не лише про рішення. Це про цінність, – говорить Оксана. – Наше завдання – аби кожен працівник мав доступ до актуального навчання в будь-який час, в будь-якому місці. Наразі ми працюємо над запуском навчальної онлайн-платформи для працівників сфери захисту прав дитини, яка допоможе розвинути професійні компетентності та застосовувати їх на робочому місці, надавати кращі послуги,  тим самим – підвищувати якість життя тисяч сімей з дітьми».

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору