Дата публікації:

Втеча довжиною в півтора року.

З облоги Маріуполя вдалося вирвати 17-річного Владислава, позбавленого батьківського піклування. Зусиль до порятунку дитини доклали Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Українська мережа за права дитини. Але найперше – його друг Вячеслав, який повернувся на територію вільної України у травні цього року (http://surl.li/jlqpa).

Його особиста війна почалася в 2014 році, коли маму позбавили батьківських прав, і хлопець залишився сам на сам із життям. За вісім років Владислав змінив 5 названих сімей. А наприкінці лютого 2022-го, після захоплення Маріуполя російськими військами, опинився в блокаді.

Шістнадцять з половиною місяців хлопець жив в окупованому місті. Не мав змоги, але весь час мріяв вирватися на територію вільної України. І… весь цей час перебував на зв’язку з однокурсником, з яким здружився в маріупольському навчальному закладі.

А друг – той самий clever boy Вячеслав, котрий спочатку зумів пішки дійти до Донецька, потрапив у притулок, втік з технікуму, в який поступив, і зміг вирватися на територію вільної України.

Звісно, Вячеслав підбурював, надихав і друга діяти. Виношували план втечі. Приклад Славка зрештою став вирішальним – Влад наважився на такий самий крок.

Коли цей відважний маріупольчанин подолав майже весь небезпечний шлях, В’ячеслав нарешті про все нам розповів: його другу теж вдалося втекти, але він потребує допомоги в перетині кордону з батьківщиною.

Зараз Владислав у безпеці, приїхав до Києва.

Юнак отримає необхідну психологічну, соціальну й матеріальну підтримку.

= = =

Проєкт «ШЛЯХ ДОДОМУ» спрямований на пошук і повернення дітей, незаконно переміщених в рф або на тимчасово окуповані території України, а також на возз’єднання сімей, діти з яких опинилися в окупації без батьків. Проєкт реалізує  «Українська мережа за права дитини» в партнерстві з Міжнародною гуманітарною організацією Save the Children in Ukraine.

Також нашими партнерами є: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Благодійний фонд EDUKIDSМедійна ініціатива за права людини.

Долучайтеся до проєкту «ШЛЯХ ДОДОМУ» і Ви – тисніть кнопку ПІДТРИМАТИ НАС і зробіть свій посильний внесок у справу повернення дітей.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору