Дитяча дорожня карта

Єдність заради дітей та молоді: у Києві презентували Дорожню карту від Української мережі за права дитини 

Дата публікації:

15 квітня у Києві відбулась презентація Дорожньої карти у сфері забезпечення прав та найкращих інтересів дитини. Це стратегічний документ, що має об’єднати громадський сектор та підсилити проєкти захисту прав дитини. 

«Хотіли б, щоб Україна мала план деінституціалізації усіх вікових категорій. Тобто і дітей, і молоді, і дорослого населення, і людей похилого віку... Ми розуміємо, що повоєнні роки будуть стимулювати наповнення інституцій. На жаль. І якраз...

Дивитись деталі

У Києві презентують Дитячу дорожню карту – стратегічне бачення спілки 33 громадських організацій 

Дата публікації:

15 квітня об 11:00 в Києві відбудеться презентація Дорожньої карти у сфері забезпечення прав та найкращих інтересів дитини. Документ розробили експерти громадської спілки «Українська мережа за права дитини  в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження».

«Напрацювання, викладені у нашій Дитячій дорожній карті, увійшли до національної Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні.  До розробки документа долучились усі...

Дивитись деталі

Питання та відповіді щодо роботи ІРЦ  

Дата публікації:

За останні п'ять років у закладах дошкільної освіти кількість дітей з особливими освітніми потребами (ООП) збільшилася майже у 2,5 раза. З 4 655 вихованців у 2019 році до 11 285 у 2024 році. У більш ніж два рази зросла кількість дітей з ООП в закладах середньої освіти: з 18 643 учнів у 2019 році до 40 354 учнів у 2024 році. 

Тому щороку зростає потреба й в інклюзивно-ресурсних центрах – ІРЦ, спеціалісти яких працюють з дітьми з ООП. За даними Порталу...

Дивитись деталі

Хто може усиновити дитину та які сімейні форми виховання існують – презентація для батьків та ССД

Дата публікації:

До Української мережі за права дитини часто надходять запити щодо влаштування дитини в сім’ю. Цікавляться, чи можна іноземцям усиновити дитину, скільки часу займає оформлення документів та що треба робити. 

Тому ми вирішили підготувати коротку презентацію, де коротко розписали усі можливі варіанти сімейного догляду, кроки, перелік документів та історії батьків, які вже пройшли цей шлях.

«Ця презентація допоможе також і фахівцям із соціальної роботи під...

Дивитись деталі

Як працює послуга патронату над дитиною (частина 2)

Дата публікації:

У першій частині матеріалу ми розповідали як створити патронатну сім'ю. Далі у тексті – інформація про роботу патронатних вихователів, влаштування дітей та інші практичні питання. 

Яких дітей можуть влаштувати у патронат? 

До сім'ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров'я та розвиток, в тому числі:

діти, які...

Дивитись деталі

Модель Барнахус в системі захисту прав дитини – як влаштовані центри в Україні 

Дата публікації:

Відповідно до Конвенції ООН про права дитини кожній дитині гарантовано право на свободу, особисту недоторканність і захист, зокрема від усіх видів насильства, образи, недбалого та жорстокого поводження з нею, експлуатації, сексуальних зловживань, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють. Конвенція зобов’язує вживати всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних та освітніх заходів, спрямованих на захист дітей від усіх форм...

Дивитись деталі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору