Липень
2023

Проєкт «Поверни Україну для всіх дітей»

Українська мережа за права дитини в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» реалізує проєкт «Поверни Україну для всіх дітей», що спрямований на  розробку Дитячої дорожньої карти за участі дітей, молоді та провідних експертів організацій громадянського суспільства (ОГС), адвокатування її для включення до Плану відновлення України, а також посилення адвокаційних дій у напрямку рестарту реформи деінституціалізації (далі –  ДI). 

Місія проєкту: сприяти включенню та врахуванню в порядку денному з відновлення України, як на національному, так і міжнародному рівні, концепції майбутньої системи захисту прав дитини, яка формульована інститутами громадянського суспільства, що працюють у сфері захисту прав дитини.

Завдання проєкту:

  • розробка Дитячої дорожньої карти за участі дітей, молоді та провідних експертів ОГС;
  • посилення адвокаційних дій у напрямку рестарту ДI-реформи; 
  • підвищення обізнаності суспільства та ключових зацікавлених сторін щодо необхідності відновлення та змін в системі захисту прав дитини, особливо під час та внаслідок війни. 

Тривалість проєкту: липень 2023 – липень 2024 року 

Територія впровадження: Україна 

Очікувані результати:

  • Розроблена Дитяча дорожня карта на середньострокову перспективу, підтримується вітчизняним та міжнародним суспільством, особами, що приймають рішення та включена до планів відбудови України.
  • Збільшилась кількість прихильників реформи ДІ серед стейкхолдерів. 
  • Зросла обізнаність серед широких верств населення щодо нових необхідних векторів розвитку системи захисту дитини, соціальних послуг тощо. 

Очікуваний довгостроковий  вплив:  

  • Цінності ДІ поділяють члени громадянського суспільства та особи, які приймають рішення в Україні.
  • Зменшилась кількість інтернатних закладів.
  • Зросло розуміння найкращих інтересів дитини в українському суспільстві.
  • Змінилось ставлення суспільства у тому числі і до інституцій, як до пережитків минулого та місць несвободи, а не до бюджетоутворювальних «підприємств» в регіонах країни.
  • Розширились горизонти для голів територіальних громад (ТГ) щодо можливостей їх впливу на розвиток потенціалу та престиж ТГ.

Донор проєкту: Міжнародний фонд  «Відродження» – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, що з 1990-го року допомагає розвивати в Україні відкрите суспільство на основі демократичних цінностей. За час своєї діяльності Фонд підтримав близько 20 тисяч проєктів на суму понад 350 мільйонів доларів США. 

Результати

  1. Розроблена та опублікована на окремій сторінці сайту Дорожня карта у сфері забезпечення прав та найкращих інтересів дитини.

    Матеріали Дорожньої карти покладалися на основоположні міжнародні документи з дотримання прав людини та дитини: Конвенція ООН про права дитини, Європейська стратегія з прав дитини, Європейська гарантія щодо дітей та Стратегія Ради Європи. Оскільки розроблена карта увійшла в “Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024-2026 роки”, ми можемо говорити про довгострокову перспективу покращення дотримання прав дитини в Україні.
  2. Створили дві великих та ґрунтовних презентації на тему сімейних форм виховання та патронату.

    Ці презентації стали чітким покроковим гайдлайном щодо того, як стати патронатним вихователем або чим опіка відрізняється від усиновлення, й були розіслані на служби в справах дітей в громадах. Ми отримали теплий зворотній зв’язок та високі показники переглядів, що свідчить про зацікавленість в матеріалі та його корисність.
  3. Створення окремого сайту “Знай Де-І”

    Простою мовою пояснюємо про складну тему деінституціалізації (скорочено – Де-І чи ДІ) або ж реформа системи догляду та підтримки дітей.
  4. Створений відеокурс “Інституційний догляд – чому потрібен інший підхід”.

    Курс складається з шести тем та восьми відеолекцій, що дублює перекладач жестової мови. Мета цього курсу: пояснити шкідливість виховання в інтернаті та необхідність змін, а також підказати варіанти як краще допомагати дітям, щоб не нашкодити.
  5. Підготовлено та публіковано 18 статей в ЗМІ

    Вийшло 18 авторських матеріалів у ЗМІ, зокрема 9 з них у національних «Українська правда», «Громадське», «Форбс», «NV», «Platfor.ma» та інших ЗМІ, було поширено 18 новин про та зроблено 14 рерайтів. Додатково розміщували новини та матеріали на сайті УМПД.
Донор проекту:
Завершений проєкт
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Підписатися
Піднятися вгору