Квітень
2024

ПРОЄКТ «ШЛЯХ В МАЙБУТНЄ»

Українська мережа за права дитини в партнерстві з  Фондом “Партнерство за сильну Україну” (ФПСУ), для якого Кімонікс Інтернешнл Інк. (надалі – “Кімонікс”) виступає в особі Агента з управління коштами за контрактом з Міністерством закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК), реалізує проєкт «ШЛЯХ В МАЙБУТНЄ», спрямований на створення комплексної системи підтримки для повернення, возз’єднання, реабілітації та реінтеграції дітей та їхніх сімей, постраждалих від незаконної депортації.

Мета: 

Метою цього проєкту є створення комплексної системи підтримки для повернення, возз’єднання, реабілітації та реінтеграції дітей та їхніх сімей, постраждалих від незаконної депортації.

Пропоновані засоби досягнення цієї мети включають науково обґрунтовану адвокацію, спеціалізовані реабілітаційні та психосоціальні послуги, індивідуальні освітні та соціальні програми та залучення уряду, що сприяє успішній адаптації дітей.

Завдання проєкту:

Україна має бути готова до системного повернення дітей. А для дітей, яких повертатимуть, потрібно створити відповідні умови, аби до процесу повернення були  готові не лише державні органи, а й територіальні громади, в які повертаються діти, а також українське суспільство загалом.

Проєкт «ШЛЯХ В МАЙБУТНЄ» є логічним продовженням проєкту «ШЛЯХ ДОДОМУ», який показав, що після повернення в Україну:

  • Діти та їхні батьки не мають, де жити, бо їхні домівки або на ТОТ, або знищені.
  • Є діти, яким немає куди повертатися: їхні рідні або загинули, або перебувають на інших окупованих територіях.
  • Поки діти були в окупації чи в Росії, вони пропустили багато занять, тому їм потрібна допомога в навчанні – репетитори, вступ до навчальних закладів абощо.
  • Діти, молодь та родини потребують реабілітації та психологічної допомоги.
  • Діти та молодь потребують лікування, внаслідок загострення хронічних хвороб.

Відтак ключові заходи нинішнього проєкту такі:

  • Провести дослідження, в якому опрацювати, проаналізувати та систематизувати весь досвід, накопичений під час повернення дітей та возз’єднання родин, з метою оцінки дотримання найкращих інтересів дитини під час незаконного переміщення/депортації, поваги до гідності дітей при поводженні з ними, реагування на порушення прав дитини. Базуючись на дослідженні підготувати низку експертних рекомендацій щодо захисту прав дитини й піклування про її найкращі інтереси до, під час та після повернення.
  • У співпраці з державними органами та іншими громадськими організаціями напрацювати для громад алгоритм довгострокової підтримки та адаптації дітей, молоді та їх родин до життя в суспільстві, громаді та сім’ї після повернення.
  • Надати послуги з реабілітації та психосоціальної підтримки дітям, яких УМПД повернула в Україну, та їх родинам.
  • Продовжити інформаційно-комунікаційну кампанію «Дитину повернути додому не страшно» з метою: підвищення обізнаності батьків незаконно депортованих дітей про можливість отримання підтримки у розшуку та возз’єднанні неповнолітніх членів сім’ї, щоб батьки, чиїх дітей викрали росіяни або які дотепер перебувають на окупованих територіях, скажімо, зі старшим поколінням родичів, пересвідчилися: з нашою допомогою вони можуть повернути своїх дітей додому.
  • Адвокатувати та здійснювати експертне консультування місцевих, регіональних та/або центральних органів влади та місцевого самоврядування щодо розроблених за участі УМПД документів та рекомендацій, які стосуються повернення дітей, возз’єднання сімей та їх супроводу.

Тривалість проєкту: 

15 березня – 15 серпня 2024 року.

Територія впровадження: 

Всі регіони, проведення самої реабілітації в Східниці, Львівської обл.

Проект у роботі
ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору