Дата публікації:

Чому кандидати в усиновлювачі «не можуть» знайти дитину у свою родину?   

Найпоширеніша проблема – у завищених чи навіть нереалістичних очікуваннях кандидатів в усиновлювачі. Люди хочуть взяти у свою сім’ю дитину від 0 до 5 років, а таких лише 8%, від загальної кількості дітей, яких можна усиновити. Про це в коментарі телеканалу «Київ» розповідає Ірина Васильєва, програмна координаторка проєкту ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей». 

«Кандидати в усиновлювачі хочуть взяти лише одну дитину. Але на обліку стоїть дуже багато дітей сімейних груп. Тобто ті, які мають братів, сестер. І це можуть бути сімейні групи із п’яти дітей, наприклад. І не всі кандидати в усиновлювачі готові брати до себе в сім’ю одразу стільки дітей різного віку. До цього потрібно бути готовими. Готовим  внутрішньо,  готовими зі своїми знаннями до підходів до виховання дітей різного віку. Це доволі таки складна ситуація і потребує багато часу,  щоб люди зрозуміли і налаштувалися на такі моменти», – зазначає Ірина Васильєва.

Якщо кандидати в усиновлювачі стикнулись із проблемами при оформленні документів – вони можуть залишити запит у чаті в Telegram «Тисячі ❤️ родин» проєкту  ЮНІСЕФ в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей». Там кейс-менеджери та спеціалісти із захисту дітей допоможуть якнайшвидше пройти увесь шлях до влаштування дитини в родину. 

Нагадуємо, що у проєкті також залучені регіональні партнери, які налагоджують співпрацю з представниками місцевої влади для розвитку сімейних форм виховання. Наразі вже долучились благодійна організація «Благодійний фонд “Волонтери: дорослі – дітям”» (Харківська область), громадська організація «Дніпровська ліга соціальних працівників» (Дніпропетровська область).  Незабаром такі подібні організації будуть працювати в інших областях: Вінницькій, Чернівецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Житомирській, Київській.   

Слідкуйте за новинами проєкту у соціальних мережах Facebook, Instagram та Telegram. 

Проєкт Дитячого фонду ООН «ЮНІСЕФ» в Україні «Турботливі родини для 1000 дітей» впроваджує Громадська спілка «Українська мережа за права дитини». 

Ініціатива реалізується у рамках програми ЮНІСЕФ з розбудови системи кращого догляду за дітьми в Україні «Родина для кожної дитини». Програма включає, зокрема, роботу з: (1) посилення превентивних заходів, щоб запобігти потраплянню дітей в інституційні заклади (2) розширення можливостей альтернативних сімейних форм виховання; (3) підтримки сімей, які перебувають у групі ризику.

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору