Дата публікації:

Сайт StopCrime: портал, де можна повідомити про злочин на тему сексуального насильства над дітьми в інтернеті

Член УМПД, ВГО «Магнолія» продовжує проєкт протидії насильству щодо дитини та сприяння розслідуванню таких злочинів.  На сайті StopCrime фахівці збирають анонімні звернення щодо скоєння сексуального насильства над дітьми в інтернеті. Ініціативу впроваджують за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Департаменту кіберполіції Національної поліції України,

«Ми співпрацюємо з європейськими партнерами, щоб створити безпечний простір для дітей у цифровому середовищі. Портал онлайн-звернень StopCrime — це нова можливість захистити права громадян в інтернеті, яка доступна в більшості країн ЄС і тепер реалізована в Україні. Розвиток таких гарячих ліній передбачений, зокрема, Європейською стратегією кращого інтернету для дітей», – зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції. 

Надіслане повідомлення може бути анонімним. Головне – надати посилання, де розміщено контент. Для подальшого розслідування та блокування такого контенту громадська організація «Магнолія», збиратиме, аналізуватиме та передаватиме його до Департаменту кіберполіції та в Інтерпол.

«Запуск StopCrime — це важливий крок для захисту дітей та формування безпечного кіберпростору. На цьому порталі люди можуть залишити повідомлення про факти сексуального насильства над дітьми в інтернеті та дізнатися більше про онлайн-безпеку. Підтверджена інформація невідкладно надходитиме до правоохоронців для проведення розслідування та викриття зловмисників», — зазначив Юрій Виходець, начальник Департаменту кіберполіції.

Всеукраїнська громадська організація «Магнолія» відповідає за функціонування та обробку онлайн-звернень та сприятиме документуванню й розслідуванню злочинів, учинених щодо дітей. Вона також є членом міжнародної мережі гарячих ліній повідомлення про сексуальне насильство над дітьми онлайн — INHOPE. Мінцифри почала консультації з INHOPE ще до початку повномасштабного вторгнення.

«Сексуальне насильство над дитиною в інтернеті — це окремий вид злочину, який не має кордонів, і протидіяти цій злочинності можливо тільки в тісній співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Департаментом кіберполіції Національної поліції України. ВГО «Магнолія» дуже вдячна нашим партнерам, які попри повномасштабну війну та чимало викликів, пов’язаних із нею, посприяли доєднанню гарячої лінії до мережі INHOPE у рекордно швидкий термін», — повідомляє Євгенія Ткаченко, президентка громадської організації «Магнолія».

Більше дізнатись про роботу організації розповіла Катерина Пилипів, фахівчиня напрямку протидії насильству над дітьми ВГО «Магнолія».

Нагадуємо, що Українська мережа за права дитини публікувала поради батькам, які дізнались про факт насильства над дитиною. Ознайомитись із матеріалом можна на сайті УМПД.  

ПІДПИСАТИСЬ НА НОВИНИ
Піднятися вгору